Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Saņemtas Elektrības norēķinu kartes

Redakcija

Autors • 11.12.2009.

Burtu lielums

AS „Latvenergo" dāvinājumu – Elektrības norēķinu kartes – saņēmušas jau vairākas Latvijas pašvaldības. Mūsu pusē viena no pirmajām kartes ir saņēmusi Ērgļu novada pašvaldība, un jau vakar vienam klientam tā tika izsniegta lietošanai.

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības šobrīd apkopotās informācijas, no pašvaldībām atbalstam ir pieteiktas 66 000 trūcīgo mājsaimniecību, kas atbilst dāvinājuma mērķa grupām – trūcīgās mājsaimniecības, garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta saņēmējas, trūcīgās ģimenes ar bērniem.

„Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis pastāstīja, ka otrdien noticis seminārs pašvaldību sociālo dienestu darbiniekiem par sociālā atbalsta kampaņu, lai izskaidrotu Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas kārtības praktiskās detaļas, ko apmeklēja 128 pašvaldību pārstāvji.

Šobrīd aprēķinātais bijušā Madonas rajona sociālo dienestu pieprasījums pēc Elektrības norēķinu kartēm ir šāds: Cesvaines novadā – 91 trūcīgai mājsaimniecībai, Madonas novadā – 1252, Lubānas novadā – 43.

Sīkāk par saņemto dāvinājumu pastāstīja Ērgļu novada pašvaldības sociālās palīdzības un veselības aprūpes nodaļas vadītāja Māra Briede: – Sākumā no sociālajiem darbiniekiem tika prasīts pieteikt kopējo GMI pabalstu saņēmēju skaitu un mērķauditorija bija lielāka. Šīs mājsaimniecības vajadzēja sadalīt kategorijās, no kurām dāvinājumu beigās tiešām saņems GMI pabalsta saņēmējas un trūcīgās ģimenes ar bērniem. Visām trūcīgām un maznodrošinātām personām (ģimenēm) kartes uzdāvināt tomēr nevarēs. Taču, tā kā šis skaits nemitīgi mainās, februārī izsniedzamo karšu skaits varbūt tiks papildināts no pāri palikušo karšu krājuma.

Uz otrdienas semināru Ērgļus pārstāvēt bija devies novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, kas saņēma piešķirtās kartes un noklausījās instrukcijā, atbalsta kampaņas prezentācijā. Saņemot Elektrības norēķinu karti, klientiem jābūt līdzi izziņai par trūcīgā iedzīvotāja statusu, personu apliecinošam dokumentam un jāzina savs AS „Latvenergo" klienta līguma numurs. Māra Briede norādīja uz pirmo nopietno problēmu šajā sakarā: – Daudzi trūcīgie iedzīvotāji (ģimenes) īrē dzīvokļus no īpašnieka, un uz šī cilvēka vārda ir arī līgums ar AS „Latvenergo" par elektrības piegādi. Tāpēc viņi karti saņemt nevarēs, jo viņiem nav līguma ar „Latvenergo" – tas ir mājas saimniekam. Diemžēl dāvinājums šādos gadījumos trūcīgām mājsaimniecībām ies secen.

Sociālais darbinieks, izsniedzot karti, piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam dāvāto karti un nodos to AS „Latvenergo", kas attiecinās 500 kWh maksājumu uz katru konkrēto klientu. Kā informēja Māra Briede, karšu derīguma termiņš ir līdz nākamā gada 1. maijam, tātad līdz tam laikam kartēm jābūt arī izdalītām.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px