Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Viņas bija labākās Koknesē

Redakcija

Autors • 11.12.2009.

Viņas bija labākās Koknesē
Burtu lielums

Alternatīvi valsts jauno pianistu konkursiem visos Latvijas reģionos tiek rīkoti analogi konkursi, bet ar atšķirīgiem noteikumiem.

Par Vidzemes reģionu runājot, jau 15 gadu starptautiskais jauno pianistu konkurss notiek Valmierā, un tajā regulāri piedalās Madonas mūzikas skolas audzēkņi. Arī Koknese nu jau 6. gadu aicina uz jauno pianistu konkursu, veltītu Pētera Čaikovska daiļradei. Izpildītājiem pēc konkursa nolikuma jāatskaņo divi skaņdarbi: vienam obligāti jābūt P. Čaikovska sacerējumam, otrs var būt kāda cita krievu komponista skaņdarbs. Programmas atskaņojuma ilgumam jābūt ne īsākam par 10 minūtēm. Konkursā drīkst piedalīties ne tikai individuālie izpildītāji, bet arī klavieru dueti. Kāpēc konkurss veltīts tieši Čaikovskim? Koknesiešus noteikti ir ietekmējusi docente Nora Lūse, uzskatot, ka Pētera Čaikovska mūzika ir atskaņošanas vērta.

Skolotāja Līga Cepīte uz starptautisko konkursu Koknesē, kur piedalījās izpildītāji arī no Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas, aizveda savu klavieru duetu: Ilzi Levi (7. klavieru klase) un Sandiju Veipu (9. klavieru klase). Skolotāja bija izvēlējusies interesantu, nedzirdētu programmu: P. Čaikovska „Slāvu maršs" un A. Rubinšteina „Jātnieku rikši". Pedagoģe Ludmila Piotrovska no Sanktpēterburgas P. Čaikovska Mākslu skolas, viena no žūrijas komisijas loceklēm, ļoti atzinīgi novērtēja azartisko, iedvesmas pilno, dinamiskiem kontrastiem bagāto ansambļa sniegumu. Viņa pauda apmierinātību par ideālo saskaņu abu jauno mākslinieču starpā. Rezultāts –
1. vieta savā grupā. Pagājušajā gadā šis pats ansamblis kā labākais pārstāvēja reģionu valsts konkursā Jūrmalā, iegūstot atzinību.

Skolotājas Tatjanas Savickas audzēknei Anastasijai Jekimovai (6. klavieru klase) jau ir zināma pieredze, piedaloties 2008. gadā II starptautiskajā jauno pianistu konkursā „Olimpo musicale" Lietuvā – Prienā. Toreiz Anastasija izpelnījās atzinības rakstu „Olimpa cerības". Konkursā Koknesē pedagoģe no Sanktpēterburgas bija pārsteigta par 13 gadu vecās Anastasijas dziļo izpratni, ar pieauguša cilvēka attieksmi atskaņojot P. Čaikovska „Oktobri" no klavierskaņdarbu cikla „Gadalaiki". Skolotājai T. Savickai bija jāuzklausa arī krievu pedagoģes Ludmilas Piotrovskas atzinīgie vārdi par M. Gļinkas Variāciju atskaņojuma interpretāciju, par perfekti ievērotajiem kontrasta principiem, tāpat par liriskās variācijas muzikālo izpildījumu. Arī Anastasijai Jekimovai – diploms par 1. vietu savā grupā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.12.2009.

Autore: INGRĪDA GAILĪTE,
Madonas mūzikas skolas direktora vietniece
mācību un audzināšanas darbā


Foto no pasākuma

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px