15. decembrī pulksten 13 Bērzaunes pamatskolā notiks Ziemassvētku laikam veltīts pasākums sadarbībā ar Bērzaunes evaņģēliski luterisko draudzi un mācītāju Kasparu Eglīti.
Kā laikrakstam pastāstīja draudzes pārstāve Una Miķelsone, kopā ar skolēniem jau apmēram pulksten 12 tiks ceptas piparkūkas skolas mājturības klasē. Cienasts domāts visiem, kuri apmeklēs Ziemassvētku dievkalpojumu Bērzaunes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Turklāt, ja izdosies un veiksies, piparkūkas kā sveiciens tiks aizvestas arī uz pansionātu Madonā, kurp Bērzaunes pamatskolas mazpulcēni dosies 23. decembrī. Mīklu saldajam našķim ziedos vietējie bērzaunieši.
Pulksten 13 skolā viesosies misija „Luterāņu stunda". Misijas izcelsme meklējama vairāk nekā pirms astoņdesmit gadiem ASV, kad vairāki luterāņu laji (neordinēti baznīcas darbinieki) nodibināja Luterāņu Laju Līgu un izveidoja stundu garu radio programmu ar nosaukumu „Luterāņu stunda", lai ar kristīgo vēsti sasniegtu arī tos cilvēkus, kuri neapmeklē baznīcu, un kalpotu par tiltu, kas ved uz baznīcu. Mūsdienās Luterāņu Laju Līga izaugusi par starptautisku organizāciju, kuras biroji ir vairāk nekā 40 dažādās valstīs, to skaitā arī Latvijā. Nosaukums „Luterāņu stunda" vairs nenozīmē tikai stundu garu radio programmu, bet gan misiju, kas nodarbojas ar kristīgās vēsts sludināšanu.
– Kopā ar citiem misijas ļaudīm Bērzaunes pamatskolā ieradīsies Roberts Gobziņš, – pastāstīja Una Miķelsone. – Viņš būs kā liecība, jo no platā pasaules ceļa pievērsies kristīgam dzīvesveidam. Tomēr jāuzsver, ka pasākums nebūs didaktisks un sauss, tās būs interesantas aktivitātes, kuru laikā skanēs dziesmas un valdīs prieks.
Autore: INESE ELSIŅA