Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Egles iedegšanas svētki Madonā

Redakcija

Autors • 10.12.2009.

Egles iedegšanas svētki Madonā
Burtu lielums

5. decembrī, dienu pirms Adventa otrās svētdienas, Madonā, Saieta laukumā, tika iedegta lielā Ziemassvētku egle.

Varam novērtēt to, ka egle laukumā ir dabiski augoša, tās garums ir ap 15 metru, un Ziemassvētku laikā egle patiešām kļūst dominante visai pilsētai. Saieta laukuma noformējumu papildina Adventa kompozīcija strūklakas vietā, tāpat gaismiņu virtenes starp apgaismes stabiem. Īsi pirms Ziemassvētkiem laukumā ik gadus redzams arī Betlēmes stallītis ar figūriņām, kas piesaista garāmgājēju skatu.

Lai gan papildu līdzekļi no pašvaldības šogad svētku rotājumam netika piešķirti, egles iedegšanas svētkos redzējām arī novitātes. Madonas kultūras nams, kas nodrošināja pasākuma organizatorisko pusi, skatītāju acīm cēla priekšā vēl no pērnā sniega savelto sniegavīru. Tieši viņš sarokojās ar bērniem, kāpa uz tiltiņa un ieviesa skaidrību svētku norisēs. Dziedāja popgrupas „Smaidiņš" bērni, uzstājās grupas „Aliens" dejotāji, bet, lai iedegtu centrālo egli, palīgos tika aicināts novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Paldies, bērni, ka uz pasākumu esat atveduši vecākus un vecvecākus! – uzrunu iesāka Andrejs Ceļapīters. – Esam patiešām kuplā pulkā un Otrās adventes priekšvakarā varam iedegt svētku egli. Turpmāk visi kopā gaidīsim, lai uzkrīt sniedziņš, lai kļūst gaišāks, baltāks un skaistāks. Mazie noteikti ilgosies pēc Salatēta, kas nāks ar dāvanu maisu, bet visi kopā mēs gaidīsim gada skaistākos svētkus – Kristus dzimšanas svētkus.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka, gaidot Ziemassvētkus, jādomā gaišas domas, jādara labi darbi, tad pasaule ap visiem kļūs tāda, kādu to gribam ieraudzīt, un noskaņojums būs patiešām labs.

Kad egle atmirdzēja svētku rotā un rūķi bija nodejojuši savu deju, pie mikrofoniem devās pasākuma atbalstītāji – AAS „Balta" un „Ziemeļu naftas" pārstāvji.

– Ir gandarījums, ka esam saglabājuši un nesam tik latvisku un cerīgu vārdu, kāds dots apdrošināšanas sabiedrībai „Balta", – uzsvēra Velga Gruzniņa. – Esam šeit, lai cilvēkiem nestu sirdsmieru. Un tagad, kad iedegta svētku egle, lūgšu baltajam eņģelim, kas man šķiet pazīstams, lai pēc tumsas nāk gaisma un projām vairs neaiziet. Lai brīnumu pilns visiem ir gaidīšanas laiks!

Arī uzņēmuma „Ziemeļu nafta" pārstāvis Valērijs Jegorovs uzsvēra, ka uzņēmuma vārds saistīts ar ziemu. Neraugoties uz to, ka laiki ir grūti, viņš visiem klātesošajiem novēlēja labu garastāvokli un veiksmi nākotnē.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2009.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px