Liels gods ir saņemt un atvērt aploksni, izlasīt, ka Latvijas Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze ielūdz mani ar kungu uz Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienai veltītu koncertu.
Tas ir svarīgi – sajust, ka tavs darbs, tava degsme un visa tava būtība, tavs laiks, ko tu ziedo tam, ko no sirds dari, tiek novērtēts.
Paldies! Šis mirklis, kas bija, atverot aploksni un pēc uzaicinājuma atrodoties Rīgā, Lielajā Ģildē, klausoties Zatlera kunga uzrunā un baudot koncertu, manā dzīvē un atmiņā ir un būs kas īpašs un svarīgs, šīs izjūtas nekad, nekad nespēšu aizmirst.
Te nu gribu teikt lielumlielo paldies mūsu Lienītei un deju grupai "Mazais cilvēciņš", jo, pateicoties jums, esmu tur, kur citi varbūt tikai sapņo būt. Kopā ar jums jūtos laimīga, saprasta un novērtēta.
Gan manā, gan Lienītes Ozolnieces atmiņā visspilgtāk ir palikusi Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna, atgādinot, ka šī ir īpaša diena, jo arī zālē sēž īpaši cilvēki. "Uz Latvijas Republikas proklamēšanas 91. dzimšanas dienu aicināti tie, kam šajā ekonomiski grūtajā laikā nav nolaidušās rokas, kuri, neraugoties uz grūtībām, turpina strādāt, paveic daudz labu darbu un palīdz saviem līdzcilvēkiem."
Neraugoties uz mūsu Valsts prezidenta aizņemtību, jo bija jāsteidzas pie tautas, kas gaidīja uzrunu pie Brīvības pieminekļa, viņš mums veltīja laiku sarunai un vienam fotomirklim. Par to – īpašs prieks un gods.
Ielūgto viesu vidū bija labdarības projektu, sociāli aktīvo pašorganizācijas grupu, sporta, kultūras un mākslas, izglītības un zinātnes pārstāvji, zemnieki, ārsti, policisti, karavīri, uzņēmēji un citi Latvijas patrioti, kuriem Valsts prezidents vēlējās pateikties.
Svētku koncerts notika Lielajā Ģildē, un tajā tika atskaņota Nacionālā simfoniskā orķestra izveidotā programma "Svētki valšu ritmos" diriģenta Karla Marka Šišona vadībā. Programmā bija gan Latvijas komponistu, gan Eiropas mūziķu skaņdarbi. Ikviens interesents šo koncertu varēja noskatīties arī Latvijas Televīzijas ierakstā 18. novembra vakarā.
Pēc pacilājošā svētku brīža es, Māra Pastare-Grudule, deju grupas "Mazais cilvēciņš" dalībniece, lūdzu uz sarunu mūsu kolektīva vadītāju, pedagoģi, horeogrāfi Lienīti Ozolnieci, lai ieskicētu tuvākās nākotnes plānus, kā arī uzzinātu, kas svarīgs bijis un ir Lienītes dzīvē, kuru viņa lielākoties ziedo dejai un mums.
Lienīte vada ne tikai mūsu kolektīvu Madonā, bet arī tautas deju kolektīvus Lubānas vidusskolā, sākot no 1. līdz 10. klasei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2009.
Autore: MĀRA PASTARE-GRUDULE,
deju grupas ‘'Mazais cilvēciņš''
dalībniece
Foto no pasākuma Lielajā Ģildē