Šīsnedēļas nogale Ļaudonas pagastā solās būt piepildīta. Trešajā Adventē, 13. decembrī, vispirms pulksten 14 ļaudoniešus ar koncertu Ļaudonas kultūras namā iepriecinās Vītolu ģimene, kas nupat svētdien uzvarēja „Dziedošo Latvijas ģimeņu" finālā, bet pēc tam – pulksten 16 – tiks iedegta lielā Ziemassvētku egle Ļaudonas centrā – laukumā pie „Dīvariem".
– Vītolu ģimenes koncerts ir domāts kā dāvana ļaudoniešiem Ziemassvētkos. Šī tradīcija Ļaudonā tika iedibināta pirms daudziem gadiem, un to arī šogad nolēmusi turpināt jaunā pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane. Pēc koncerta visi ar pašgatavotiem eņģelīšiem dosimies pie Ziemassvētku egles, kas visus – gan lielus, gan mazus – gaidīs „Dīvaru" laukumā. Visi kopā eglīti izrotāsim un pēc tam iedegsim, – vaicāta par iecerētajiem pasākumiem 13. decembrī, „Staram" uzsver Madonas novada pašvaldības domes deputāte, avīzes „Ļaudonas Vēstis" redaktore Ruta Vizāne.
Galvenā Ziemassvētku egle tiks izraudzīta Ļaudonas mežos. Šis uzdevums, kā katru gadu, ir uzticēts komunālajai daļai. Līdz šim egli ir izdevies atrast gan kuplu, gan lielu, tādu, ka nezinātājs var pat nodomāt, ka tā turpat „Dīvaru" laukumā aug un zaļo visu gadu. Par to gan nav jābrīnās, jo Ļaudonas pagasts ir bagāts ar mežiem – tie aizņem aptuveni pusi teritorijas (10 455 ha) un tajos aug ne viena vien liela un skaista egle.
– Pie mums, Ļaudonā, Ziemassvētku noskaņa ir jau jūtama, neraugoties uz to, ka Aiviekste ir pārplūdusi gluži kā pavasarī un Ziemasmāte joprojām kavējas ar sniegu: varbūt baidās, ka mūsu valdība šajā krīzes laikā varētu ieviest vēl vienu – sniega nodokli… Turklāt Ļaudonas mežos aug pietiekami daudz skaistu Ziemassvētku eglīšu, pietiks visām ģimenēm, un gan jau arī Salavecītis uz Ļaudonu atnāks un garām tai nepaies, – piebilst Ruta Vizāne.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA