Novembra beigās oficiāli tika atklāts autoceļa Jēkabpils-Varakļāni rekonstruētais posms no 7. kilometra līdz 55. kilometram. Svinīgais pasākums ar satiksmes ministra Kaspara Gerharda, VAS „Latvijas Valsts ceļi", ceļu būves firmu pārstāvju piedalīšanos notika pie Jēkabpils pansionāta. Uz šo pasākumu bija aicināti arī Varakļānu novada pašvaldības pārstāvji.
VARAKĻĀNU novada pašvaldības izpilddirektors Māris Justs veikto ceļa posma rekonstrukciju vērtē pozitīvi, jo, pateicoties tam, būtiski ir uzlabojusies ceļa kvalitāte, kā arī satiksme ar galvaspilsētu.
Autoceļa rekonstrukcija 48 kilometru garā posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem ilga divus gadus. Tās laikā veikta autoceļa klātnes paplašināšana, ģeometrisko parametru uzlabošana un jaunas ceļa segas izbūve. Pēc rekonstrukcijas ceļa klātnes platums ir vienpadsmit metru, tai skaitā brauktuves – astoņi metri. Pirms rekonstrukcijas ceļa platums bija dažāds, no septiņiem līdz astoņiem metriem, bet atsevišķās vietās pat sešarpus metri. Projekta laikā no jauna uzbūvētas vairākas inženierbūves, tai skaitā divi tilti pār Kaževas upi Varakļānos.
Autoceļa posma rekonstrukcija veikta ar 85% Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, un kopējā līguma summa sasniegusi 113 miljonus eiro jeb aptuveni 79,4 miljonus latu. Galvenie būvuzņēmēji – SIA „Saldus ceļinieks" un AS „A.C.B.".
Autore: ŽEŅA KOZLOVA