Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Šodien vārda dienu svin Sabīnes, Sarmas, Klaudiji

Redakcija

Autors • 04.12.2009.

Šodien vārda dienu svin Sabīnes, Sarmas, Klaudiji
Burtu lielums

SABĪNES ŽUGAS vārds daudziem madoniešiem ir pazīstams no nupat TV3 izskanējušā šova „Koru kari 2". Šarmantā tumšmate, kuras solo ("Adiemus") droši vien atceras ne viens vien šova skatītājs, bija viena no 16 Ievas Kerēvicas Madonas Zaļā meža kora koristiem, kuri lika skanēt mūsu pilsētas vārdam un gala rezultātā tikt pie galvenās balvas – 15 000 eiro -, kas tika ziedota Madonas slimnīcas dzemdību nodaļas jaundzimušo bērnu reanimācijas galda iegādei.

– Madona gan nav mana dzimtā pilsēta, bet, kad ar mammu no Mazsalacas pārcēlāmies uz šo vietu, mani uzreiz fascinēja tās skaistums, sakoptība un ļoti mājīgā sajūta, kas man bija ļoti nepieciešama, lai adaptētos jaunā vidē, – uzrunāta dažas dienas pirms savas vārdadienas, atklāj Sabīne. – Madonā nodzīvoju ļoti skaistus sešus savas dzīves gadus. Šeit pabeidzu vidusskolu un arī mūzikas skolu. Šobrīd mācos 3. kursā sabiedriskās attiecības augstskolā „Turība" un dzīvoju netālu no Rīgas, bet Madonā ir palikuši mani radi un draugi un, braucot ciemos, es tomēr braucu uz mājām, jo sajūta nav mainījusies.

Vaicāta par ceļu, kā nokļuvusi šovā, Sabīne stāsta: – Vasarā uzzināju, ka šova „Koru kari 2" veidotāji rīko atlasi, lai izveidotu Madonas kori. Tā kā dziedāšana ir mana aizraušanās jau no bērnības, daudz nedomājot, aizgāju. Ļoti priecājos, ka iekļuvu sastāvā. Madonai kā lieliskai pilsētai izveidojās lielisks koris, un mums visiem kopā arī izdevās uzvarēt šovā un piepildīt svarīgāko, kāpēc šis šovs tika veidots, – labdarības mērķi. Ir neaprakstāma izjūta, ka varam palīdzēt mazām, neaizsargātām dzīvībiņām.
Tā bija lieliska pieredze un neaizmirstams laiks, ko pavadīju kopā ar kori.

Savukārt jautāta par sava vārda vēsturi, Sabīne ar smaidu teic: – Tas ir ļoti interesants stāsts. Vectētiņš gribēja, lai mani sauc Inese, vecākajai māsai patika vārds Liene, bet mamma ar tēti abi vēlējās, lai es būtu Sabīne. Tā nu, kad es piedzimu, visi sanāca kopā, lai apspriestos. Mīļie nolēma variantus sarakstīt uz lapiņām, mest cepurē un ļaut izlozēt manai māsai. Tā kā mamma mazliet nošmaucās un uz visām lapiņām uzrakstīja vārdu Sabīne, māsai nebija citu iespēju, kā izvilkt šo vārdu… Esmu par to ļoti priecīga, sadzīvoju lieliski, un, kaut gan šis vārds nav ļoti bieži sastopams, manā paziņu lokā vārdamāsu ir diezgan daudz. Sveiciens šodien viņām visām vārdadienā!

Autore: BAIBA MIGLONE

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px