AS „Latvenergo" sociālās atbalsta kampaņas ietvaros dāvinājumu –
100 000 „Elektrības norēķinu karšu" – jau nodevusi Latvijas Pašvaldību savienībai, kas tās tālāk izdalīs pašvaldību sociālajiem dienestiem.
Kā informēja AS „Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa, AS „Latvenergo" un Latvijas Pašvaldību savienība ir noslēgusi līgumu par sociālā atbalsta kampaņu trūcīgajiem 2009.-2010. gada apkures sezonas laikā, kuras programma nodrošinās atbalstu elektroenerģijas maksājumiem divām iedzīvotāju grupām – trūcīgajiem iedzīvotājiem (garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmējiem) un trūcīgo ģimeņu ar bērniem mājsaimniecībām.
Katra mājsaimniecība neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kWh „Elektrības norēķinu karti", kuras vērtība ir 37,15 latu. Karti izsniedzot, tā tiks personalizēta, tāpēc elektroenerģijas kompensāciju varēs saņemt tikai konkrētā trūcīgā mājsaimniecība un to nevarēs nodot citai personai.
Latvijas Pašvaldību savienība noslēgs līgumu ar katru Latvijas pašvaldību, lai trūcīgās mājsaimniecības sava novada vai pilsētas sociālajā dienestā varētu saņemt 500 kWh „Elektrības norēķinu karti", atbilstoši katrā pašvaldībā esošajam trūcīgo personu sarakstam.
„Elektrības norēķinu karti" trūcīgās mājsaimniecības varēs saņemt savas pašvaldības sociālajā dienestā no 2009. gada decembra līdz 2010. gada marta beigām.
Lai saņemtu „Elektrības norēķinu karti":
* trūcīgajam iedzīvotājam jāatbilst dāvinājuma saņēmēja grupas kritērijiem – jābūt garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmējam vai trūcīgai ģimenei ar bērniem;
* dodoties saņemt „Elektrības norēķinu karti", līdzi jāņem savs AS „Latvenergo" klienta līguma numurs;
* ieteicams līdzi paņemt arī pēdējo apmaksāto elektroenerģijas norēķinu kvīti un vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam;
* izsniedzot karti, pašvaldības sociālais darbinieks piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam izsniegto karti, kuru pēc tam nodos „Latvenergo", kas attiecinās 500 kWh maksājumu uz katru konkrēto klientu.
– Patlaban tiek apzināti cilvēki, kuri varēs saņemt šo dāvinājumu, tāpat mums jāveic arī provizoriski aprēķini tam, cik cilvēku šādu statusu varētu iegūt nākamā gada pirmajos mēnešos, lai karšu pietiktu ne tikai pašreiz esošajiem trūcīgajiem iedzīvotājiem, bet arī tiem, kas tādi varētu kļūt nākotnē. Šobrīd jau droši zināmas cilvēku grupas, kas šo dāvinājumu noteikti saņems. Ja nu kartes paliks pāri, tās, iespējams, ļaus dalīt arī citām kategorijām. Ja elektrību lieto saprātīgi (to turklāt patiešām ir iespējams taupīt), palīdzība ir diezgan liela, – sīkāk pastāstīja Madonas novada administrācijas sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš.
Pēc tam, kad „Latvenergo" būs saņēmusi datus no sociālajiem dienestiem, tā nosūtīs līgumus Pašvaldību savienībai. Divu nedēļu laikā sociālajam dienestam jāvienojas par vajadzībām un iespējām vai citiem jautājumiem, kas varētu rasties līguma slēgšanas gaitā. Pirmās kartes cilvēki varētu saņemt īsi pirms svētkiem vai decembra otrajā pusē. Gundars Riekstiņš piezīmēja: – Esam informēti, ka gadījumos, kad pastāv bīstamība otrreizējai karšu laišanai apgrozībā, sociālajam darbiniekam būs tiesības turpat uz vietas, cilvēka klātbūtnē nokasīt kartes aizsargkārtu un uzreiz aktivizēt karti. Tas domāts, lai cilvēks karti tālāk nepārdotu vai neaizlienētu, pats to neizmantojot.
Lai uzzinātu vairāk par „Latvenergo" dāvinājuma karšu precīzāku saņemšanas laiku Madonas novadā, sekojiet līdzi informācijai laikrakstā „Stars". Visus jautājumus un neskaidrības par „Elektrības norēķinu kartes" dāvinājumu un tās izmantošanu klienti var ērti noskaidrot, zvanot pa bezmaksas diennakts tālruni 80200402, kā arī informācija ir atrodama www.latvenergo.lv.
Autore: LAURA VOITIŅA