27. novembrī Daugavpils vieglatlētikas manēžā pulcējās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, lai sacenstos par Henrija Silova kausiem augstlēkšanā.
Henrijs Silovs ir pirmais Latgales augstlēcējs, kas tālajā 1959. gadā pārvarēja latiņu 2 m augstumā. Šis rezultāts ir kā robežzīme, lai varētu startēt elites grupā un cīnīties par kausu. Pusaudžu un jauniešu grupās šis kritērijs, protams, ir mazāks.
Šoreiz mūsu reģionu pārstāvēja Jānis Vanags (attēlā) no Cesvaines novada. Viņš vasaras sākumā Līvānos spēja pārlēkt maģiskos 2 metrus.
H. Silova kausu izcīņas sacensībās Daugavpilī Jānis bija labākais no jauniešu vecuma sportistiem, pārlēcot 2,03 m un iegūstot 7. vietu. Šis rezultāts ir šā gada labākais Latvijā jauniešiem, jauns Madonas reģiona rekords. Līdz ar to Jānis Vanags, kas specializējas trīssoļlēkšanā, ir labāko rezultātu īpašnieks jauniešiem šogad divās disciplīnās.
Lai veicas arī turpmāk!
Autors: ZIGMĀRS GULBIS,
Cesvaines vidusskolas sporta skolotājs
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva