Latvijas atklātajā čempionātā bodibildingā, kas 22. novembrī notika Rīgā, savā svara kategorijā bronzas medaļu izcīnīja madonietis Valdis Balodis.
Popularizējot fitnesu, strādājot par treneri Madonas sporta centra trenažieru zālē, Valdis Balodis ir apliecinājis arī savus panākumus, un nu – nevis spēka vingrinājumos, bet pirmoreiz – bodibildingā.
Kad pēc veiksmīgās debijas vaicāju, kā izdevies tik īsā laikā sagatavoties Latvijas čempionātam bodibildingā, Valdis Balodis atklāja, ka nekad nav pārtraucis trenēties, lai uzturētu savu sportisko formu, vien iepriekš vairāk nācies veikt spēka vingrinājumus.
– Kad radās iespēja strādāt Madonas sporta centra trenažieru zālē, sāku vairāk pievērsties ķermeņa skulptūrai. Tas nozīmē, ka kļūst svarīga ķermeņa izveide, akcents nav likts uz spēku. Stimulu nodarboties ar bodibildingu deva Armands Baguckis, kas savulaik ir bijis junioru čempions. Paldies gan Armandam par impulsu pievērsties savam ķermenim, gan brālim Arvim par atbalstu. Tas nebūt nebija viegli. Papildus treniņiem bija jāievēro diēta, jālieto sporta pārtika, lai efektu panāktu. Ja nebūtu ģimenes atbalsta un Armanda stimula, varbūt līdz galam – čempionātam – pat neaizietu, jo nāca virsū tādi momenti, ka manu stāvokli saprata pat klienti zālē. Organismu sanāca paspīdzināt, pusotra mēneša laikā izdevās nomest 15 kilogramu svara. Man bija liels svars, un ar tādu nevar labi izskatīties. Uzdevums bija izskatīties kā skulptūrai, parādot muskuļus, – atzina Valdis.
Valdis Balodis piedalījās valsts čempionātā bodibildingā svara kategorijā līdz 90 kg.
– Sacensībās skatītāju zāle bija pilna, jo čempionāts bodibildingā vienlaikus bija kā ķermeņu izrāde. Spēka vingrinājumu čempionāti, manuprāt, ir sportiskāki, bodibildingā – vairāk estētisko momentu, ķermeņu un muskuļu parāde notiek mūzikas pavadījumā. Svara kategorijā līdz 90 kg parasti piedalās daudzi, bet šoreiz sagatavojušies bijām tikai četri, pārējie bija vērotāju pulkā, – iespaidos dalījās Valdis Balodis.
Arī viņam sagatavošanās laiks bija īss – 2 mēneši, bet ar rakstura stingrību un neatlaidīgiem treniņiem vēlamais rezultāts tika panākts.
– Te paldies mūsu tēvam, kas bērnībā ielika cīņas garu mums abiem ar brāli. Tā arī vēl šobaltdien cīnāmies. Lai arī sagatavoties čempionātam nebija viegli, izjūtas, kas pārņēma pēc iekļūšanas godalgoto trijniekā, ir patīkamas. To nevar aprakstīt, jo ieguldīts liels darbs, lai sasniegtu tādu līmeni. Neuzskatu, ka tam ir būtiska nozīme, cik liela bija konkurence. Šīs sacensības ir tādas – šodien tu piedalies, bet, ja nākamajās sacensībās ne, tas nozīmē, ka nevari sagatavoties. Mūs vērtēja žūrija, kur piedalījās arī Mr. Olympia – Krievijas olimpiskais čempions Sergejs Šeļestovs, un tāpēc vien ir vērts piedalīties.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto