Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēma

Redakcija

Autors • 21.11.2009.

Burtu lielums

Valdība ir izstrādājusi un iesniegusi izskatīšanai Saeimā likumprojektu par vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēmu, kas paredz, ka valsts un pašvaldību pārvaldē mēnešalgas nevarēs pārsniegt Ministru prezidenta mēnešalgu (šobrīd premjera alga ir 1908 lati). Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisija jau ir vienojusies, ka vienotajā atlīdzības sistēmā netiks iekļauts LB darbinieku atalgojums, kā arī tā nebūs attiecināma uz Saeimas deputātiem un valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem. Savukārt finanšu ministrs E. Repše uzskata, ka, izņemot no sistēmas Saeimas deputātus, valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājus, tā vairs nebūšot vienotā atalgojuma sistēma. Viedokli par vienotās atalgojuma sistēmas ieviešanas nepieciešamību gan valsts pārvaldē, gan pašvaldībās lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu.

Vienotā sistēma ir jāievieš

– Es atbalstu vienotās atlīdzības sistēmas ieviešanu valstī. Ir jānosaka maksimālie un arī minimālie griesti, tā, lai viss nebūtu kā akmenī iecirsts, bet, izvērtējot situāciju uz vietas, varētu izvēlēties labāko variantu. Es atceros, ka kādreiz līdzīga vienota atalgojuma sistēma valstī jau bija, kad, piemēram, pašvaldību vadītāju atalgojums bija atkarīgs no iedzīvotāju skaita un atkarībā no ieņemamā amata arī pārējo darbinieku atalgojums tika noteikts procentuāli pašvaldības vadītāja algai. Arī tagad mūsu pašvaldībā vienotā atalgojuma sistēma lielā mērā ir jau izstrādāta, piesaistot darbinieku atalgojumu minimālajai darba algai, bet arī šo sistēmu vēl ir iespējams pilnveidot, lai atalgojums būtu adekvāts ieguldītajam darbam, – uzskata Modra Vilkauša. – Taču jebkurā gadījumā valsts pārvaldē un pašvaldībās algām ir jābūt samērojamām, un tam, manuprāt, tagad visur tiek pievērsta uzmanība. Atalgojuma sistēma tiek sakārtota, darbiniekiem atalgojums tiek noteikts, vadoties pēc noteiktiem kritērijiem, kaut gan atšķirības attiecībā uz pašvaldību vadītāju atalgojumu visā valstī vēl nav pilnībā novērstas. Tas gan neattiecas uz bijušajā Madonas rajonā izveidoto novadu vadītājiem, kur atalgojums ir visai līdzīgs, bet valstī ir pašvaldību vadītāji, kas, neraugoties uz to, ka vada gan teritorijas, gan iedzīvotāju skaita ziņā mazākus novadus, tomēr saņem lielākas algas. Domāju, ka vienotajā atlīdzības sistēmā jāietver arī Saeimas deputāti, jo arī viņi atalgojumu saņem no valsts budžeta, tāpat arī pašvaldību uzņēmumu vadītāji, lai nesanāktu tā, ka pašvaldību uzņēmuma vadītājam alga ir lielāka nekā pašvaldību vadītājam, kas arī nebūtu īsti pareizi.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px