Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Grāmata “Cesvainieši” lasītāju vērtējumā

Redakcija

Autors • 20.11.2009.

Burtu lielums

Pieņemu, ka lasītājs, it īpaši tas, kas iesniedzis aprakstu, atmiņas, savu rakstīto uzmeklē un izlasa vispirms. Tad – par paziņām, radiem, draugiem… Bet mūs, grāmatas veidotājus, vispirms interesē, kā uztverams, izprotams, cik pilnīgs ir izklāsts, kāda ir lasītāja un profesionāļu attieksme. Dažas atsauksmes no vairāk par 100 saņemtajām publicēsim.

"Kā grāmatas mecenāts Jānis Edgars Gaigulis šobrīd priecātos par Jūsu veikumu – trešo grāmatu par Cesvaini!" (Profesors V. Nollendorfs, Rīga, Okupācijas muzejs)

"Lasu visu nakti. Un vēl un vēl. Cik daudz interesanta, nekādi nevaru atrauties." (M. Kronberga, pensionāre, Cesvaine)

"Grāmata ir patiesi pamatīga." (I. Zvirgzdiņš, Madonas muzejs)

"Neatraujoties pirmajā vakarā lasīju līdz pusnaktij, bet vīrs Vilfrīds – visu nakti. Nupat baru savu bijušo bibliotēkas laika kolēģi Janīnu Maču, ka nesadūšojās uzrakstīt…" (A. Kanaviņa, pensionāre, Cesvaine)

"Pirmajā vakarā lasīju pāri pusnaktij. Pēc tam neaizmigu divas naktis. Grāmata ir brīnišķīga – tik bagāta, tik daudz ko uzzināju." (V. Kolusa, pensionāre, Dzelzava)

"Lasu un lasu – naktis neguļu. Tik daudz kā tuva, pazīstama, mīļa, arī sāpīga." (D. Krūmiņa, pensionāre, Cesvaines stacija)

"Lasu visu pēc kārtas – nevaru atrauties." (R. Blaua, mūzikas skolotāja, Madona)

"Brīnišķīga grāmata. Lūk, īstā Cesvaines vēsture! Noteikti jāturpina, lai tik nozīmīgas vērtības neizzūd." (A. Šveice, Sarkaņi, mežu pētniece)

"Jūs, grāmatas veidotājas, esat uzcēlušas pieminekli. Sev un Cesvainei. Ja Jūsu nebūtu… No sirds paldies." (A. Gūts, nacionālā partizāne, Kārkli)

"Grāmata ir jūsu abu sirds bagātības apliecinājums. Paldies." (L. Brenčeva, skolu novadpētnieku darba koordinatore Vidzemē, Sarkaņi)

"Ļoti, ļoti laba grāmata. Tu un Sanita – jūs abas esat unikālas!"
(D. Zvirgzdiņa, Madonas muzejs)

"Man trūkst vārdu… No sirds pateicos." (Sk. Mickeviča, Cesvaine, 1941. g. izsūtītā)

"Nav otras tādas grāmatas kā jūsējā. Tanīs ir iekšā sirsnība, dvēsele. Tur cilvēki izsaka savas sāpes, prieku, īsto dzīves būtību. Neviens tur netiek tiesāts, bet uzklausīts. Jūtams īstais kādreizējās Cesvaines gars. Visi mūsējie (mani skolasbiedri) ir sajūsmā par jūsu veikumu. Sirsnībā un dziļā cieņā." (G. Saulīte-Sapule, Alūksne, pretošanās kustības dalībniece, izsūtītā)

"Man, žurnālistei, ir saprotams, cik pūļu, gribasspēka, sūra darba, pārdzīvojumu ir prasījusi atbildība, uzklausot, izvērtējot un sakārtojot tik apbrīnojami daudzu aizvadītā gadsimta smagā likteņa piemeklēto dzīvesstāstu. Tas ir liels novada kultūrvēsturisks darbs un piemiņa visiem, kas gan pašu zemē grūtības pārcieta, gan pa pasauli tika izmētāti. Paldies visiem, kas roku pielikuši grāmatas veidošanā! Tā ir tik interesanta, ka ātrs pārskats vien prasīja pāris negulētu nakšu. Atrauties nebija iespējams. Jauks ir nosaukums "Cesvainieši". Jā, arī mēs, tie, kas katrs no savas bērnības zemes kādreiz ienācām Cesvainē un kopā izjutām Cesvaines pils garu, lepni sevi saucam par cesvainiešiem. Ar patiesu cieņu." (A. Driķe, Cesvaines vidusskolas absolvente, Rīga)

"Vēlreiz pateicos par milzīgo darbu! Tas ir skaisti, ko jūs abas darāt. Izskatās tik fantastiski neiespējami pat…" (G. Graudupe, arhitekte, Sigulda)

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2009.

Atsauksmes pārlasīja,
atlasīja ILGA HOLSTE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px