Šogad no 6. līdz 28. jūlijam man bija iespēja būt nometnē „Maskovija", kas atrodas Krievijā, netālu no Maskavas. Tā bija trīs nedēļu gara vasaras nometne, lai mācītos krievu valodu.
Lai pieteiktos nometnei, vajadzēja uzrakstīt raksturojumu par sevi un nosūtīt uz Krievijas vēstniecību. Nometnē bija vairāk nekā 400 skolēnu no 38 valstīm, no Latvijas mēs bijām 10 cilvēku – 9 skolēni un skolotāja. Mēs tikām sadalīti atsevišķi grupās, ar kurām veidojām dažādus pasākumus: savas grupas nosaukuma prezentēšanu, Maskovīziju, Pasaku jaunās skaņās, Olimpiskās spēles, kā arī katra valsts rādīja savai valstij raksturīgu priekšnesumu – kādu deju vai dziesmu. Braucām ekskursijā uz Maskavu un tur aplūkojām Kristus Glābēja katedrāli, staigājām pa Sarkano laukumu, slaveniem parkiem, Arbatu, apskatījām Kosmonautikas muzeju un braucām ar metro. Bijām arī Kļinas pilsētā, kur apmeklējām Pētera Čaikovska un Ziemassvētku rotājumu muzeju. Bez tam katru dienu trīs stundas mācījāmies krievu valodu.
Tika iegūti jauni draugi no Eiropas, Āzijas, ASV un arī Latvijas, ar kuriem turpinu sazināties vēl joprojām. Trīs nedēļas šķiet ilgs laiks, ko pavadīju projām no ģimenes un mājām, taču tā bija lieliska iespēja, lai apskatītu Maskavu, sastaptu jaunus draugus un mācītos krievu valodu.
Autore: MADARA VAĻKA,
Madonas Valsts ģimnāzijas
11.c klases audzēkne
Foto no personiskā arhīva