Valsts svētku priekšvakarā aicinājām visu piecu bijušā Madonas rajona novadu – Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu – pašvaldību vadītājus izteikt savus vēlējumus mūsu laikraksta lasītājiem, mūsu valstij šajā grūtajā un atbildīgajā laikā.
Tikai paši saviem spēkiem
Šogad Latvijas jubilejas reizē, kad pārņem dažādu izjūtu gamma – gan ierastais svētku saviļņojums, gan apjukums un neizpratne par apkārt notiekošo – gribu aicināt ar kritisku aci palūkoties apkārt, saskatīt un izanalizēt pieļautās kļūdas, lai nākotnē būtu gudrāki, spēt saņemties un iet tālāk. Jo Latvija mums visiem tikai viena, to „pacelt" varam tikai paši saviem spēkiem.
Sveicu Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienā!
GUNTARS VELCIS,
Ērgļu novada domes priekšsēdētājs
Latvija ir tikai viena
Ir 18. novembra priekšvakars, un tikai no katra ir atkarīgs, kāda mūsu valsts izskatīsies turpmāk. Pie tam nav svarīgi, cik lielu vai mazu darbu mēs darām, jo tas varētu būt arī savas sētas vai mājokļa sakopšana. Un tikai tad varēs teikt, ka esmu izdarījis visu pašlaik iespējamo savas valsts labā.
Cesvaines novada pašvaldības vārdā sveicu novada iedzīvotājus valsts dzimšanas dienā un novēlu izturēt šos ne vieglos laikus un atcerēties, ka Latvija mums visiem ir tikai viena!
VILNIS ŠPATS,
Cesvaines novada domes priekšsēdētājs
Vai viņi mūs sapratīs?
Latvijas valsts dzimšanas diena – tā ir diena, kad uz mirkli aizmirstam to, ko valsts mums līdz šim nav spējusi dot, un domājam par lietām, kuras bez šīs valsts nevarētu pastāvēt. Tas ir laiks, kad kaut nedaudz paceļamies pāri ikdienas rūpēm, atceramies tos, kuri vēsturiski ļoti smagos apstākļos pirms 91 gada spēja domāt par savu tautu, valsti, aizstāvēt to ar ieročiem, lai citi dzīvotu labāk.
Šodien atvēlēsim brīdi pārdomām. Gribas, lai tās būtu gaišas. Lai tām būtu rītdienas perspektīva par spīti visām likstām un grūtībām. Gribas ielūkoties arī tālākā nākotnē un pajautāt sev, kādus pēc 50 gadiem mūs redzēs mūsu bērnubērni. Vai viņi atradīs mūsu laikā kaut ko svarīgu, vai sapratīs, par kādām vērtībām mēs šodien runājam, uz ko balstāmies, kurp dodamies?
Lai mums visiem kopīgi tas izdodas!
TĀLIS SALENIEKS,
Lubānas novada domes priekšsēdētājs
Ar domām par nākotni
Novembris ir mūsu brīvības cīņu – Latvijas neatkarības cīņu – mēnesis, kas aicina apcerēt, cik sūri ir nākusi brīvība latviešu tautai. Tas ir laiks, kas aicina uz pārdomām, ko katrs esam devuši vai dodam šodien, lai stiprinātu un saglabātu savas valsts neatkarību.
Mūsu senči ticēja, ka Latvija būs brīva. Tauta ticēja Latvijai – savai valstij – arī tad, kad tika atjaunota tās neatkarība. Diemžēl pēdējā laika notikumi mūsu valstī ir veicinājuši to, ka daudzos tautiešos ir zudusi ticība mūsu valstij, tās nākotnei. Tādēļ jo īpaši ir pienācis laiks, kad Latvijas valsts nākotnes vārdā mums nekas nedrīkst atņemt ticību rītdienai. Tikai mūsu kopīgs darbs veido mūsu valsti. Mūsu tikumi spodrina tās godu. Katrs sāksim ar sevi, savu sētu un pagalmu. Godāsim mūsu tautas varoņu piemiņu! Ar Kārļa Ulmaņa teiktajiem vārdiem aicinu visus: „Darīsim savu darbu vēstures priekšā, domādami par nākotni, par tiem, kas pēc mums būs".
Lai Dievs svētī mūs un mūsu Latviju!
MODRA VILKAUŠA, Varakļānu novada domes priekšsēdētāja
Neaizmirsīsim garīgās vērtības!
Šogad Latvijas valsts svētkus sagaidām laikā, kad mums visvairāk vajadzīga tautas gudrība un pašapziņa. Tā gudrība, kas veidojusies gandrīz gadsimta garumā, pārvarot tik radikālus vēstures pagriezienus, ko lielākajai daļai Eiropas nāciju nācies pārdzīvot vairāku gadsimtu garumā vai nav piedzīvots vispār. Taču par spīti tam mēs esam. Joprojām radām vērtības, ar ko lepojamies un ejam pasaulē. Latvijas vārds iekļaujas un izskan pasaulē, un tas mums pašiem jāprot novērtēt. Tā ir gudrība, kas uzkrāta dažādos laikos, pieredzēs, priekos un bēdās. Tā ir tautas gudrība, kas skan Dziesmu svētkos un atspoguļojas rakstainu dūraiņu pārī. Šis kopums veido mūsu tautas pašapziņu, un tikai cilvēks, kas apzinās savu identitāti, spēj uzņemties atbildību par savu valsti, kas ir visu mūsu kopīga atbildība. Ikviens, pat vismazākais, darbs, ko darām savā zemē, vairo tās labklājību. Ikviena labā doma vairo pozitīvo enerģētiku, kas jau ietverta mūsu himnas vārdos – nav patiesākas lūgsnas par Baumaņu Kārļa radīto veltījumu Latvijai.
Svētku priekšvakarā aicinu neaizmirst garīgās vērtības, kas mums palīdzējušas tapt, veidoties un pārvarēt vēl daudz grūtākus laikus, vērtības, ko radījusi un turpina radīt mūsu tauta. Būsim pašapzinīgi un leposimies par to, ko esam sasnieguši. Un šobrīd virzīsim savas pūles, lai sasniegto saglabātu.
„Dievs, svētī Latviju!"
ANDREJS CEĻAPĪTERS,
Madonas novada domes priekšsēdētājs