Ceļošana ir mans vaļasprieks. Un, ja kopā ar tevi ir patīkami un atraktīvi ceļabiedri, tas jau ir kaut kas fantastisks. Garās pārbrauciena stundas paskrien vēja spārniem, un autobuss vairs neliekas tik neērts.
Divdesmit stundu garo braucienu uzsākām 25. oktobrī. Mūsu komanda sastāvēja no sešiem cilvēkiem: divi šoferīši (arī projekta dalībnieki – Andrejs Bečs un Jānis Naglis), divi Barkavas arodvidusskolas izglītojamie (Intis Bērziņš un Jānis Pastars) un divas skolotājas (Lilita Zukule un Līga Krūmiņa).
Comenius projekta dalībvalstu komandu pirmā tikšanās notika Polijas pilsētā Gorzow Wielkopolski. Šī pilsēta uz piecām dienām kļuva par mūsu mājām.
Pirmo dienu aizvadījām neziņā un satraukumā par to, kā būs. Rīta tikšanās sākās ar uzņemošās valsts dalībnieku uzrunu, tad katra grupa prezentēja savu valsti un skolu. Aizstāvējāmies godam! Pēc prezentācijas visu dalībvalstu jaunieši spēlēja futbolu – viesi pret vietējo skolu.
Pēcpusdienā varējām aplūkot pilsētu. Lieluma ziņā tā neatpaliek no Rīgas, tikai, neraugoties uz intensīvo satiksmi, ir daudz klusāka. Apskatījām Staromiejski tiltu, Paucksch strūklaku, Gorzow katedrāli. Uzkāpām arī katedrāles 52 m augstajā tornī, no kā pavērās brīnišķīgs skats uz apgaismoto pilsētu.
Otrajā dienā 40 km attālajā dabas parkā apskatījām Polijas floru un faunu. Pusdienas pārtraukums sākās ar dabas parka darbinieka uzrunu un piemiņas dāvanu pasniegšanu visu dalībvalstu izglītojamajiem. Polijas kolēģi bija noorganizējuši jauku pasēdēšanu pie ugunskura, kā arī desiņu cepšanu (pirms tam gan notika apmācība, kā to darīt). Ideja bija izdevusies, jo laiks nebija tas siltākais.
Atgriezušies viesnīcā un atpūtušies, varējām iet uz tikšanos, lai pārrunātu ar nākamo braucienu saistītās lietas. Otrais projekta posms risināsies Vācijā.
Trešās dienas rīts bija apmācies. Bet – kā saka – nav sliktu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs. Saģērbāmies silti un devāmies uz skolu. Tur gaidīja pārējie kolēģi un skolotāji. Šajā dienā mēs paveicām daudz: sakopām apkārtni, stādījām kokus un vakarā degustējām veselīgus poļu ēdienus. Jauniešiem vakars noslēdzās ar diskotēku.
Pēdējā, ceturtajā, dienā varējām kārtīgi izgulēties. Pulksten 12 norisinājās tikšanās ar Gorzow pilsētas viceprezidenti.
Skumji, bet tuvojās jau laiks, kad jāpošas atceļam. Pirmā posma noslēgumā kopā ar pārējiem starptautiskās komandās uzspēlējām boulingu. 30. oktobra vakarā atvadījāmies no poļu kolēģiem un devāmies garajā mājupceļā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 17.11.2009.
Autores: LĪGA KRŪMIŅA un LILITA ZUKULE,
Barkavas arodvidusskolas skolotājas, Comenius projekta dalībnieces