Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jubilejas pēcsvētku noskaņās

Redakcija

Autors • 14.11.2009.

Jubilejas pēcsvētku noskaņās
Burtu lielums

Madonas pilsētas PII „Kastanītis" novembra pirmā nedēļa ir pagājusi zem svētku zīmes. Esam čakli strādājuši, lai svētku prieku izbaudītu kopā ar bērniem, viņu vecākiem, bijušajiem darbiniekiem un visiem pārējiem cilvēkiem, kuri ar iestādes cienījamo vecumu lepojas tāpat kā mēs.

65 gadi! Tas ir lielums, kuru var vērtēt kā mazu vai lielu, bet retais iebildīs apgalvojumam, ka šāds laika periods ir pietiekami nozīmīgs, lai pierādītu iestādes vārda skanējumu un darbības nozīmi sabiedrībā. 65 -tas ir ievērojams skaitlis, ko gadu desmitos agrākais 1. bērnudārzs, tagadējā PII „Kastanītis", piedzīvojis un pārdzīvojis daudzas laika maiņas, tomēr „lai vai kādi vēji pūtuši, visi pūtuši pāri".

Mūsu pirmsskolas izglītības iestādes vēsture aizsākās 1944. gada rudenī, kad tika atvērts Madonas pirmais bērnudārzs un pieņemta darbā pirmā audzinātāja Emma Špengele. Tieši viņa ir tas cilvēks, kuram jāpateicas par to, ka grūti aizsāktais darbs ir nesis augļus jau 65 gadu garumā, tas attīstās, pilnveidojas un vairojas. Tāpēc mēs uzmeklējām Emmu Špengeli-Gozi, lai pateiktu, cik ļoti mēs novērtējam viņas paveikto. Tikpat liels bija Emmas izbrīns, mūs ieraugot. Mūs sagaidīja 92 gadus veca māmuļa. Viņa patiešām ir gaišs cilvēks, un, ja jūs zinātu, kā iemirdzējās viņas acis, kad viņa stāstīja par tā laika notikumiem!

6. novembra rītā mūsu pirmsskolas izglītības iestādi bija iespēja apmeklēt jebkuram interesentam, bet jo īpaši tika gaidīti bijušie darbinieki un absolventi. Kopīgās sarunās, smaržojot piparmētru tējai un ābolu pīrāgam, atcerējāmies dažādus notikumus no bērnudārza dzīves, un te vislielākā pieredze bija mūsu iestādes iepriekšējai ilggadējai vadītājai Taisai Medvedevai, kuras stāžs šajā izglītības iestādē ir 50 darba gadu, no tiem 44 – kā vadītājai.

Savukārt, vakarpusē visiem bija iespēja apmeklēt svētku koncertu kultūras namā. Tajā viesus priecēja izglītības iestādes bērnu sagatavotais priekšnesums, kura izskaņā bija gan svecīšu salūts, gan svētku kliņģeris. Pēc tam visi kopīgi atskatījāmies iestādes vēsturiskajos notikumos no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām, un starplaikos ar saviem priekšnesumiem mūs priecēja bijušie audzēkņi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 14.11.2009.

Autore: DACE RAUBIŠKA,
PII "Kastanītis" vadītāja

ĀRIJAS LOGINAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px