Kad rudens pelēkās dienas arī mums pasviež kādu drūmāku domu vai aizēno siltu smaidu, ir jāprot saredzēt gaismu, kas nāk līdzi saulgriežiem.
Mums – pensionāriem – nav atļauts ilgi gausties un īgņoties par nelabvēlīgiem likumiem un lēmumiem – ir pilnvērtīgi jānodzīvo katra diena. Mēs esam tā paaudze, kura izturējusi vēl smagākus pārbaudījumus. Un mūsu spēka avots ir senču sakņu stiprums un ikdienas veldzei izdzertais ūdens malks dzimtās akas smēlumā.
Savas dienas esam iekaluši gadu gredzenos un negribam nolaist rokas nevarībā un nespēkā arī šodien.
Tāpēc klubiņš "Pīlādzītis" un Madonas pilsētas pensionāru biedrība aicina darboties.
Turpināsim gada sākumā aizsāktos darbiņus – sveču izgreznošanu, šķīvju, vāzīšu un citu trauku apgleznošanu, bet šoreiz gatavosim arī Ziemassvētku apsveikumus saviem mīļajiem. Esmu pārliecināta, ka pašu darinātas dāvaniņas būs mīļākas, vērtīgākas par veikalā nopirktajām.
Ja kādam ir aizsākts zeķu vai cimdu pārītis, kas paredzēts dāvanai, ņemiet arī to līdzi un turpiniet darbu. Sanāksim kopā 20. novembrī pulksten 13 Parka ielā 4. Vēlams līdzi paņemt mazas šķērītes, ja ir, tad kādu nelielu otiņu, var arī kādu zīmēšanas bloka lapu. Būs dažādi vajadzīgie materiāli arī uz vietas. Protams, dāvanai domātie trauciņi vai svecītes arī jāpaņem līdzi. Šo darbošanos vadīs, ierādīs un pamācīs prasmīgas skolotājas – Anna Liepiņa un Anita Balode.
Ja ir interese un vēlēšanās veidot Adventa vainagu, tad 26. novembrī pulksten 13 tiksimies turpat Parka ielā, ņemot līdzi vainagu veidošanai visdažādākos dabas materiālus: sūnas, smilgas, sausos ziedus, ogas, zīles, kastaņus utt. Protams, tā pamatam vajadzīgi skujeņu zari – vislabāk priedes. Šo nodarbi vadīs Vija Kārkliņa.
Ziemassvētkus pensionāru biedrība svinēs 28. decembrī bērnudārzā "Saulīte".
Bet ar 2010. gada janvāri darbu atsāks rokdarbu pulciņš. Gaidīsim jūsu ieteikumus un ierosinājumus!
Autore: MARIJA LAPSIŅA,
pensionāru biedrības kultūras komisijas un klubiņa
"Pīlādzītis" vadītāja