Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Apgrūtināta braukšana Latvijā

Redakcija

Autors • 07.11.2009.

Burtu lielums

vakar ziņoja BNS, piektdien apgrūtināta braukšana Latvijā vietām bija Latgalē un Vidzemē gan pa valsts galvenajiem, gan reģionālajiem autoceļiem, kur uz brauktuvēm veidojās sniega rises, kas tika tīrītas un kaisītas ar pretslīdes materiāliem. Bet vai pietiekami? Viedokli šai sakarā lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Andri Sakni, kas vienā no domes sēdēm, kurā izskatīja Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas gatavību ziemas sezonai, bija visskeptiskāk noskaņots par tās spēju ātri rīkoties, iestājoties salam un uzsniegot pirmajam sniegam, kā arī Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.

Satiksme nav paralizēta

– Uznākot salam un uzsniegot sniegam, īpašas problēmas neesam izjutuši. Autobusi kursē, ielas Madonas pilsētā ir izbraucamas, un sabiedriskais transports arī laukos ir pieejams. Vismaz šoferi nav sūdzējušies, ka slīdamības vai sniega kupenu dēļ šajās dienās nebūtu varējuši izbraukt kādu reisu, pagaidām nav bijis nevienas sūdzības, – uzsver Andris Sakne. – Domāju, ka šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem gadiem ceļu uzturēšanas dienesti, tai skaitā arī Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa, pirmajam sniegam un salam bija labāk sagatavojušies un tas nebija pārsteidzis nesagatavotus. Ja man jāvērtē un jāliek atzīme Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas veikumam, es piecu balsu sistēmā lieku četri un vēlu tā turpināt.

Sniega vēl nav tik daudz

– Pagaidām īpašas problēmas sniega tīrīšana nesagādā. Pagasta ceļus mēs tīrām paši, to veic komunālais uzņēmums „Kusas nami". Arī tehnikas mums ir pietiekami, kādas piecas tehniskās vienības, bet bez tās nav arī iedomājama ceļu uzturēšana ziemā 102-103 km garumā. Šajās dienās tā gan nestrādāja ar pilnu jaudu, jo mūsu pusē sniega vēl nav tik daudz, kā tas varbūt ir piesnidzis Gaiziņkalna apkārtnē, – līdzīgu viedokli pauž arī Andrejs Piekalns. – Komunālais uzņēmums ir sagatavojies darbam ziemas apstākļos, lai galvenokārt ceļus atbrīvotu no sniega. Ar ceļu kaisīšanu gan neaizraujamies, to darām tikai apledojuma apstākļos, pie tam kaisām ar granti un neizmantojam sāls maisījumu, jo tas braukšanas apstākļus uz grants ceļiem tikai pasliktinātu. Arī ielu kaisāmo tehniku neesam iegādājušies, jo, ja ceļi nav jākaisa bieži, izdevīgāk ir izmantot citu ceļu uzturēšanas dienestu sniegtos pakalpojumus, ko arī darām.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px