Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Saimnieko ar savu redzējumu

Redakcija

Autors • 05.11.2009.

Saimnieko ar savu redzējumu
Burtu lielums

Sadarbībā ar Viduslatvijas Lauku attīstības biroju Liezēres pagasta z/s "Mežvidi", kur saimnieko Ingrīda un Ilmārs Šķēli, 27. oktobrī norisinājās Valsts lauku tīkla seminārs. Tēma – "Vietējo resursu izmantošanas dažādošana" – saistīja kuplu skaitu interesentu. Uz semināru bija ieradušies 42 lauku saimnieki.

Saimniecībai "Mežvidi" ir vairāki darbības un attīstības virzieni: mežsaimniecība, biškopība, akvakultūra, lauku tūrisms. Saimniecība izmanto ap 250 ha zemes, no tās ap 40 ha ir zem ūdens – izveidoti zivju dīķi.

Z/s "Mežvidi" īpašnieks Ilmārs Šķēls iepazīstināja ar savu saimniecību. Tika sniegts ieskats trijās nozarēs, kas izvēlētas, izmantojot vietējos dabas resursus. Tās ir biškopība, zivkopība un tūrisms, kaut vēl ir arī mežsaimniecība. – Kad sākām saimniekot, pirmā nozare, ko izvēlējāmies, bija biškopība, un šī nozare dzīvo vēl joprojām, līdztekus zivju dīķiem. Dīķi sākumā bija kā hobijs, bet tagad šajā nozarē saskatu perspektīvu, domāts dīķsaimniecību paplašināt. No zivīm audzējam karpas, līņus un karūsas.

Par iestrādēm lauku tūrismā stāstīja "Mežvidu" saimniece Ingrīda Šķēla: – Jūlijā apritēja pirmais gads, kopš pakalpojumus piedāvā viesu nams "Linkas dīķi". Pirmā sezona ar pašiem savu viesu namu ir pagājusi. Esmu sapratusi, ka daudz jāmācās un jāpiestrādā. Neesam vēl pilnveidojuši servisu, neesam reklamējuši sevi tā, lai varētu piesaistīt lielu uzmanību. Arvien vēl ko ceļam un uzlabojam. Jābūvē āra lapenes, nojumes. Daba, protams, ir labākais, ko varam piedāvāt. Kempinga namiņš tāpēc ir vispieprasītākais. Nesen bijām pieredzes braucienā pa tūrisma vietām Igaunijā, un arī no viņiem ir, ko pamācīties. Ir teiciens, ka labi ir kaut kur citur, bet vispirms būtu jānovērtē tas, kas ir pašiem. Sapratu, ka tas vien ir ieguvums, ja atpūtas vieta ir pie ūdens. Mums ir makšķerēšanas vietas, bet jāizveido arī peldvieta, pastaigu takas, jo ne jau visi, kas atbrauc, grib ķert zivis. Ir iecere marķēt pastaigu taku 4 km garumā gar pieciem dīķiem, vēl ir nodoms iestādīt augļudārzu.

Uz jautājumu par to, kāda bija makšķerēšanas sezona "Linkas dīķos", Ingrīda atbildēja: – Kā jau ierasts, makšķernieki pie mums brauca, bet, salīdzinot ar pagājušo gadu, varēja just, ka mazāk šo prieku atļaujas pensionāri, jo pensiju samazinājums un dižķibele liek taupīt līdzekļus. Jau ir izveidojies savs klientu loks. Makšķernieki pārsvarā ir vietējie – ierodas no Madonas, kaimiņu novadiem. Atpūtnieki brauc no tālākām Latvijas vietām, pārsvarā – rīdzinieki. Patlaban ir klusāks laiks, jo aktīvā sezona Linkas dīķos (makšķerēšana norit no maija līdz septembra vidum) jau beigusies.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

ANITAS BRIŠKAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px