31. oktobrī uz savu piecpadsmitgades jubilejas ballīti aicināja Mētrienas pagasta sieviešu koris „Jūsma". Koris šajos gados ar savu sniegumu ir priecējis ne tikai pašmāju ļaudis vien, bet devies arī garākos koncertbraucienos, piedalījies koru skatēs, protams, arī Dziesmu svētkos un dažādos konkursos.
– Šis bija jau otrais pasākums, kas notika renovētajā Mētrienas tautas namā, kura atklāšana pēc vērienīgajiem darbiem (tautas nama remontdarbi veikti, piesaistot Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas piešķirto vienreizējo dotāciju 200 000 latu apmērā. – B. M.) notika 17. oktobrī ar pasākumu „Nāciet pie manis rudenī, mums rudenī jābūt kopā!". To, cik ļoti gaidīts un vajadzīgs mētrēniešiem ir silts un izremontēts tautas nams, atklāšanas pasākumā liecināja pārpildītā skatītāju zāle, un arī šoreiz skatītāju nebija mazāk, – „Staram" apliecināja „Mētrienas Ziņu" redaktore Solvita Stulpiņa.
– Koncerta pirmajā daļā „Piecpadsmitgades hronika 10 dziesmās" koris un diriģente Baiba Āboliņa-Smirnova atskatījās uz piecpadsmit pastāvēšanas gadiem. Kā pirmā tika dziedāta latviešu tautas dziesma „Kur tu jāsi, kalpa puisi" Selgas Mences apdarē, atceroties panākumus pirmajā koru skatē, kurā piedalījās „Jūsma". Koncerta otrajā daļā – „Dzimšanas dienas ballīte". Te nu bija viss, kas piederas pie jubilejas balles, – gan cienasts, gan salūts, gan viesi. Mētrienas tautas nama zālē valdīja īsta jautrība. Kori jubilejā sveica ne tikai mājinieki, bet arī Saikavas vidējās paaudzes deju kolektīva pārstāvji, Kalsnavas pašdarbnieki, Ļaudonas kora „Lai top!" un vīru kora „Gaiziņš" sūtņi. Pasākums izdevās jauks un sirsnīgs, – vēl joprojām dzīvojot aizvadīto svētku noskaņās, atzina Solvita Stulpiņa.
Autore: BAIBA MIGLONE
JURA SMIRNOVA foto