26. un 27. oktobrī „Ķirsona muižā" Gaiziņkalna tuvumā notika ekumeniska bīskapu sanāksme, kas neoficiāli tiek dēvēta par bīskapu Gaiziņu.
Piedalījās katoļu arhibīskaps Jānis Pujats, Jelgavas diecēzes bīskaps Antons Justs, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe, kā arī baptistu bīskaps Pēteris Sproģis. Savu pienesumu sanāksmē deva priesteris Rihards Rasnacis un Andris Kravalis.
Sanāksmē tika pārrunāts sadarbības modelis un aktivitātes, kā latviešu tautā vairot ticību un cerību. Bīskapi pārrunāja, ko Baznīca var darīt, lai mazinātu pašnāvību skaitu, lai tautā uzturētu pozitīvu domāšanu. Tika meklēts visu kristīgo konfesiju sadarbības veids šobrīd aktuālo problēmu risināšanā.
Autore: INESE ELSIŅA