Pirmo zaudējumu pēc četru uzvaru sērijas ir piedzīvojusi Madonas florbola komanda, kas cīnās Latvijas florbola čempionāta 1. līgā.
Zaudējumu madoniešiem izbraukumā sarūpēja Cēsu komanda, ar kuru viegli neklājās jau čempionāta pirmajā spēlē Madonā. Arī Cēsīs Madonas florbolistiem uzvaru neviens dāvināt negrasījās. Abu komandu sniegums bija līdzvērtīgs, un daudz ko noteica sīkas epizodes, kurās veiksmīgi vai neveiksmīgi nospēlēja kāds no spēlētājiem. Jau pirmajā minūtē pēc precīza Aleksandra Grehova metiena rezultātu atklāja madonieši. Tomēr, kā vēlāk izrādījās, šie periodā tā arī palika vienīgie vārti, jo neviena no komandām savas izdevības izmantot nespēja. Otro periodu krietni veiksmīgāk uzsāka mājinieki, kas pēc divām identiskām madoniešu kļūdām aizsardzībā izvirzījās vadībā ar 2 : 1 (otros vārtus guva Madonas komandas iepriekšējās sezonas spēlētājs Guntis Jansons). Tomēr ilgi palikt vadībā cēsniekiem neizdevās, jo jau pēc nepilnas minūtes rezultātu izlīdzināja Maksims Terehovs. Tiesa, jau pēc neilga laika cēsnieki atkal spēja izmantot mūsējo kļūdu aizsardzībā un izvirzīties vadībā. Pēc trešo vārtu zaudējuma tika pieņemts lēmums pāriet uz spēli divās maiņās, trešo maiņu nosēdinot uz soliņa. Sākotnēji šī taktika attaisnojās, jo līdz otrā perioda beigām madonieši spēja gūt trīs bezatbildes vārtus (Igors Kalnačs, Gatis Gailums un Aleksndrs Grehovs) un doties pārtraukumā ar komfortablu divu vārtu pārsvaru. Tomēr pašu vietām paviršā, neveiksmīgā darbība laukumā un cēsnieku precizitāte ieviesa korekcijas spēles iznākumā. Līdz trešā perioda beigām mājinieki divus vārtus atspēlēja, bet, sākoties mača pēdējai minūtei, veiksmīgi raidot bumbiņu vārtu devītniekā, pielika arī punktu madoniešu uzvaru sērijai. Protams, pēc sesto vārtu zaudēšanas notika vēl vairāki izmisīgi centieni rezultātu izlīdzināt un vismaz divas reālas situācijas izdevās izveidot, taču bumbiņa spītīgi negāja pretinieku vārtos, un, spēlei noslēdzoties, tablo rādīja rezultātu 6 : 5 par labu Cēsīm.
Atgādināšu, ka iepriekšējo spēli (pirms Cēsīm) madonieši aizvadīja ar apakšgrupas pastarīšiem – komandu „Rīgas lauvas", ko sakāva ar rezultātu 9 : 3, savukārt nākamā cīņa mūsējos sagaida jau šosestdien, kad Siguldā būs jātiekas ar vietējo komandu „Latgranula". Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē pārāki ar 10 : 4 savās mājās bija madonieši, taču šobrīd šim rezultātam ir vairs tikai simboliska nozīme, jo abas komandas čempionāta tabulā ar vienādu punktu skaitu atrodas līdzās un mača iznākums izšķirs to, kas pēc šīs kārtas būs līdera godā, bet kas noslīdēs uz otro vietu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto