Slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils" 20. jūlijā uz Madonas sporta skolas rīkotajām sacensībām – BJSS kausu izcīņu vasaras biatlonā – pulcējās ap simts sportistu, entuziastu un līdzjutēju.
Pirms pāris gadiem Madonas sporta skola aizsāka tradīciju rīkot Madonas BJSS kausu izcīņu biatlonā ziemā, bet turpmāk – būs arī kausu izcīņa vasaras biatlonā.
Pierasts, ka biatlona sacensības norisinās ziemā, kad ir sniegs un var slēpot. Vasara ir atpūtas laiks, bet sportistiem ir jātrenējas regulāri, jo īpaši, ja Madonā ir lieliska biatlona šautuve. Vasaras biatlona sacensībās slēpošanu parasti nomaina braukšana ar rolleriem. Šajās sacensībās dalībniekiem distanci bija jāveic, skrienot ar nemainīgiem noteikumiem šautuvē.
Tā kā tās bija atklātās sacensības, par Madonas sporta skolas kausiem un diplomiem sacentās jaunieši, jaunietes, juniori, juniores, jaunsargi, arī veterāni no Madonas, Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Aizkraukles, Daugavpils, Talsu un Krāslavas rajoniem. Veterānu grupā startēja arī vienīgais ārzemnieks – Ronnijs Adolfsons no Zviedrijas. Par sacensību norisi rūpējās sertificēti tiesneši, un šoreiz to kodolu veidoja madonieši.
No Madonas BJSS kausu savās vecuma grupās izcīnīja Artūrs Ivanovs, Lāsma Šķēle, Ivo Grandāns, Mārtiņš Indriksons, Jānis Putniņš, Māra Putniņa. Uz Daugavpili to aizveda Andrejs Lupins, uz Alūksni – Aleksandrs Sverčkovs, uz Pļaviņām – Aleksandrs Patrijuks, uz Cēsīm – Baiba Bendika un Marta Cimdiņa.
Daudzi atzina, ka skriet pat esot vieglāk nekā slēpot. Šoreiz papildus kausu izcīņai biatlonā notika arī sacensības ar pneimatiskajiem ieročiem, kam bija ne mazums piekritēju. Piedalījās audzēkņi un jaunsargi, pārstāvot 208. Lejasciema JS, Inešu pamatskolu, Madonas BJSS, Kalsnavas un Vestienas pamatskolu.
Nākamgad jau, iespējams, vasaras biatlona sacensībās "Smeceres sila" bāzē piedalīties varēs, skriešanu nomainot ar rollerslēpošanu jaunizveidotajā rollertrasē.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto