Šodien, 27. oktobrī, uz kopīgu sarunu Madonas bērnu un jauniešu centrā pulcēsies novada skolēnu tautisko deju kolektīvu vadītāji.
Sarunas tēma – gatavošanās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2010. ga-dā – no 2. līdz 11. jūlijam Rīgā.
Jau zināms, ka Ērgļu novada skolēnu tautiskajiem deju kolektīviem atlases skate lielajiem svētkiem risināsies nākamā gada pavasarī Vecpiebalgā. Madonas, Lubānas un Cesvaines novada kolektīviem atlases skate ieplānota nākamā gada 16. aprīlī Madonas kultūras namā.
Paredzēts, ka X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies ap 15 tūkstošu mūzikas kolektīvu dalībnieku (kori, pūtēju orķestri, simfoniskie orķestri), ap 18 tūkstošu deju kolektīvu dalībnieku, ap 2 tūkstoši folkloras kopu, skolu teātru, vizuālās mākslas pulciņu dalībnieku, kā arī bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi.
Autore: INESE ELSIŅA