Esam saņēmuši vēstuli no „Stara" lasītājas par problēmu, kas valda Ērgļu novada Sausnējas pagasta Sidrabiņos. Izrādās, ka tur dažas iedzīvotājiem nozīmīgas vietas nav apgaismotas.
Sidrabiņu iedzīvotāja raksta: – Ir runāts ar vadošajiem darbiniekiem par šo problēmu, bet rezultātu nav. Sidrabiņos pie autobusu pieturas un uz ielas gar bērnunamu „Zīļuks" valda tumsa. Šo ceļa posmu vajadzētu apgaismot, jo tur bieži staigā namiņa bērni uz pieturu tumšajās diennakts stundās, lai brauktu uz skolu vai atpakaļ. Pa šiem ceļiem pārvietojas arī citi Sidrabiņos dzīvojošie. Citur ielas ir apgaismotas, kāpēc ne tur, kur tas visvairāk vajadzīgs?
Atbildot uz iedzīvotājas pārmetumiem, Sausnējas pagasta pārvaldes vadītāja Liena Kārkliņa piekrita tikai daļēji: – Tas nu gan nav tiesa, ka pie „Zīļuka" nav apgaismojuma. Laternas atrodas gan uz ielas stūra, gan ēkas priekšpuse ir apgaismota. Runājot par autobusu pieturu – tai garām iet valsts nozīmes ceļš, kas būtu jāapgaismo Valsts ceļu dienestam. Pārvalde šajā vietā apgaismojuma izveidei savus līdzekļus nedrīkst tērēt, jo tas būtu pretlikumīgi. Nesen līdzīgs gadījums bija Ērgļos, kad novada pašvaldībai, kas bija uzstādījusi apgaismojumu uz šāda ceļa, Vides ministrija pārbaudes laikā sastādīja protokolu par nelikumīgu pašvaldības līdzekļu izmantošanu. Vēlētos, lai šī lasītāja vērstos pie manis personīgi un šīs lietas izrunātu. No otras puses, par jautājumu esam jau daudz diskutējuši, skaidrojuši, kas ir mūsu kompetencē.
Jautāta, vai ir ziņots par ilgstošo problēmu instancei, kam tā būtu jārisina, Liena Kārkliņa atbildēja, ka ir, taču bez rezultātiem. Viņa turpināja: – Ja jau Valsts ceļu dienests netur kārtībā ceļu segumu, kur nu vēl par apgaismojumu rūpēsies. Arī autobusu pieturas apkārtni šad tad nākas uzkopt pašiem, jo citādāk nekas netiktu darīts. Esam griezušies pie Valsts ceļu dienesta, runājuši par neizdarību, taču atbilde ir viena: mums nav līdzekļu. Pie tā tad viss arī apstājas.
Autore: LAURA VOITIŅA