Finišējusi 9. Eiropas jaunatnes olimpiāde, kas no 21. līdz 28. jūlijam norisinājās Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Latvijas izlasi pārstāvāja 63 sportisti vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kas startēja 8 sporta veidos no vienpadsmit sacensību programmā iekļautajiem.
Mūsējie startēja vieglatlētikā, sporta vingrošanā, džudo, peldēšanā, tenisā, galda tenisā un riteņbraukšanā un pirmoreiz basketbola finālā piedalījās arī Latvijas jaunatnes basketbola izlase. Lai startētu vieglatlētikā – augstlekšanā, uz olimpiādi devās arī Madonas sporta skolas un Murāņu sporta ģimnāzijas audzēkne no Jaunkalsnavas Ilva Bikanova. Viņa Latvijas jaunatnes olimpiādē, kas norisinājās Ventspilī, izcīnīja 1. vietu. Belgradā kvalifikācijas sacensībās Ilva pārlēca 1,76 m augstumu un bija 1. vietā, bet ieskaites sacensībās ar rezultātu 1,74 m izcīnīja 5. vietu.
Vislabāk no Latvijas jauniešiem veicās Danielai Fetcerei, kas vieglatlētikā izcīnīja 2 zelta medaļas. Zelts šķēpa mešanā arī Edgaram Rūtiņam, sudrabs trīssoļa lēkšanā – Mārtiņam Dakšam, sudrabs džudo cīņā – Artūram Kurbanovam.
Rezultātus var aplūkot internetā adresē www.beograd2007.org.
Autore: IVETA ŠMUGĀ