3. un 4. oktobrī Liezērē norisinājās 2009. gada enduro sacensību noslēguma posms. Tajā piedalījās 66 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.
Pirms starta sportistus un līdzjutējus uzrunāja un novēlēja veiksmi Liezēres pagasta pārvaldnieks Jānis Sirmais: „Lai uz viena pleca jums sēž eņģelītis, kas jūs sargā, uz otra pleca – velniņš, kas dzen uz priekšu!"
Trasē sportistiem veicās kā nu kuram – kāds apmaldījās trasē, kādu pievīla tehnika, kāds cits ilgi cīnījās ar trases „neceļos" esošajiem šķēršļiem – grāvjiem un lielām peļķēm. Dažiem nācās arī izstāties no sacensībām tehnikas dēļ. Visus sportistus no sirds atbalstīja skatītāji, kas palīdzēja dažādos veidos. Vieni gāja talkā, lai spēkrati izkļūtu laukā no grāvjiem, citi rādīja ceļu tiem, kas bija apmaldījušies, vēl citi izlīdzēja ar tīrām drēbēm, pajumti, siltu ūdeni un tēju, kā arī palīdzēja pielabot tehniku un nokļūt bāzes vietā.
Diemžēl divi sportisti guva savainojumus, un viens no viņiem tika nogādāts Madonas slimnīcā ar kājas traumu.
Lai gan enduro dalībniekiem bija auksti, īpaši trases pārbraucienu posmos, kopumā viņi bija apmierināti gan ar trasi, gan ar meteoroloģiskajiem apstākļiem, un, kā paši atzina, viņus īpaši priecējusi otrā sacensību diena, kad pamatīgi lija lietus.
Pirms tika apbalvoti 1.-4. vietas ieguvēji, sacensību organizētāji Raimonds Rode un Anita Daugello ar atbalsta grupu no skatītāju vidus noskaidroja, kas ir viņu simpātijas. Pārliecinošas publikas ovācijas ieguva sportists ar 72. numuru – Kristiāns Eversons. Viņam tika piešķirta īpaša balva – izrotāts ķirbis.
Organizētāji ir ļoti pateicīgi visiem, kuri neatteica un palīdzēja sacensību tapšanā, kā arī to norisē. Mīļš paldies arī izturīgajām liezērietēm: māsām – Leldei un Lienei Pietām, Lailai Skuķei, Vairai Kalniņai, kā arī Agnesei Eidukai, kas, dziedādamas, dejodamas un ugunskurus kurinādamas, kontrolposteņos sagaidīja sportistus. Viņas reģistrēja braucēju numurus, kā arī palīdzēja notīrīt dubļainās brilles un seju. Agnese Eiduka atzīst: „Bijām nosalušas, taču gandarītas, ka varam palīdzēt sportistiem ar smaidu un uzmundrinošiem vārdiem."
R. Rode un A. Daugello īpaši pateicās visiem atbalstītājiem un sponsoriem, jo bez viņiem sacensības nebūtu iespējamas. Kā vieni no atbalstītājiem bija „Fazer" maiznīca, „Škoda Auto", „Iļģuciema kvass", „Motosports", „Buru sports" u. c. Vēl ir svarīgi pateikt sirsnīgu paldies deputātam Dzintaram Jaundžeikaram, Anatolijam Abramovam un Madonas novada Liezēres pagasta pārvaldei. A. Daugello uzsver: „Liels paldies visiem atbalstītājiem – gan redzamajiem, gan neredzamajiem."
Man kā skatītājai, līdzjutējai un organizētāju palīdzei šķiet, ka patiess paldies ir jāpasaka arī sacensību organizētājiem, jo bez viņiem iepriekšējo divu nedēļu nogales būtu pavadītas visur kur citur, bet ne trases malās, kur var uzgavilēt un sniegt palīdzīgu roku gan nosalušiem, gan dubļainiem sportistiem un, pats galvenais, vērot, kā dedzīgie enduro sporta piekritēji cīnās trases „neceļos", rādot skatītājiem savus trikus gan ar solomotocikliem, gan kvadricikliem. Jāatzīst, ka organizatoriem bija ļoti daudz darba, jo sacensību rīkošana nebeidzas ar mirkli, kad ir sagatavota trase un reklāmas bukleti. Ļoti daudz darba un laika ir jāiegulda, lai visu saskaņotu, sameklētu sponsorus, palīgus, lai sagatavotu kausus, diplomus u. c. lietas, bez kurām nevar iztikt enduro sacīkstēs.
Tā kā liezēriešiem šīs sacensības ir ļoti iepatikušās, arī nākamajā gadā viņi vēlētos just līdzi enduro sportistiem, bet to, vai šāds pasākums notiks arī turpmāk, rādīs laiks un Latvijas dižķibeles attīstība.
Autore: REGĪNA PAEGLE,
liezēriete, arī organizētāju palīdze un sportistu līdzjutēja
Foto no sacensībām