26. septembrī sākās Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas LR čempionāta 17. sezona, kurā līdzdalību pieteikušas 48 sporta skolas un klubi, kopā 370 komandu – 276 zēnu un 94 meiteņu.
Čempionātā piedalīsies 4250 spēlētāju, 153 treneri un 130 licencētu tiesnešu. Tajā noskaidros 2009./2010. gada Latvijas Republikas čempiona basketbolā nosaukuma ieguvējus zēnu un meiteņu komandām A (1991./1992.), B1 (1993.), B2 (1994.), C1 (1995.), C2 (1996.), D1 (1997.) un D2 (1998./1999.) vecuma grupās. Regulārā sezona notiks no 2009. gada 26. septembra līdz 2010. gada 11. aprīlim, finālsacensības – no 2010. gada 1. līdz 30. maijam. Čempionāta laikā tiks izspēlētas 3379 spēles (meitenēm – 525, zēniem – 2363, mini turnīri – 1016).
Madonas BJSS basketbolisti jauno sezonu sāka ar spēlēm Madonā pret Krāslavas un Gulbenes komandām 26. septembrī Madonas sporta centrā. C2 grupā madonieši uzvarēja "Krāslavu" (42 : 39, J. Burkevičs – 10 p.), A grupā arī uzvara (72 : 62, I. Pētersons – 25 p.). B1 grupas puiši pieveica "Gulbeni 2" (88 : 44, M. Rudovičs – 24 p.).
27. septembrī viesojāmies Smiltenē, kur A grupas komanda tikai papildlaikā pieveica smilteniešus (73 : 69, A. Akmentiņš – 21 p.). C1 grupā mūsu komanda uzvarēja mājiniekus ar rezultātu 78 : 45 (M. Gailums – 29 p.).
3. oktobrī sākās arī mini spēļu 1. sabraukuma turnīrs, kas notika Madonas sporta centrā. Jaunāko grupu komandas uzņēma Jēkabpils basketbolistus. D2 komandas zēni uzvarēja ar rezultātu 55 : 41 (M. Kalniņš – 16 p.), bet D2 grupas zēni bija pārāki ar rezultātu 73 : 42 (E. Lazdups – 25 p.).
Nākamās Swedbank LJBL spēles notiks 10. oktobrī Madonas sporta centrā, kad uzņemsim Rūjienas komandas, bet 11. oktobrī dosimies uz Rēzekni.
Madonas BJSS vecāko grupu audzēkņi un studenti šogad startēs arī LR čempionātā amatieriem – ABL. Pirmā ABL spēle notiks 23. oktobrī pulksten 19 Madonas sporta centrā, spēlējot ar Gulbenes komandu.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto