Madonas novada domes deputāti kārtējā sēdē izskatīja arī jautājumu par sadarbību Madonas novada iedzīvotāju veselības veicināšanā.
LR Veselības ministrijas Veselības inspekcija vēstulē Madonas novada pašvaldībai aicina slēgt sadarbības līgumu par iedzīvotāju veselīga dzīvesveida veicināšanu. No savas puses tā apņemas sniegt atbalstu pašvaldībai sabiedrības veselības veicināšanas politikas īstenošanā, piedalīties veselības veicināšanas pasākumu izstrādē, sniegt priekšlikumus un speciālistu konsultācijas veselības veicināšanas projektu sagatavošanai un realizācijai, kā arī regulāri informēt par bijušajā Madonas rajona teritorijā veiktajiem veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumiem, iesniegt ieteikumus un priekšlikumus iedzīvotāju veselības uzlabošanai un veselīga dzīvesveida popularizēšanai, kā arī piedalīties inspekcijas un pašvaldības kopīgu projektu sagatavošanā un realizēšanā, kas skar iedzīvotāju veselības veicināšanu un slimību profilaksi.
Savukārt novada pašvaldībai būs jānodrošina sadarbības koordinators bez atlīdzības ar darba telpu un nepieciešamo darba vietas aprīkojumu (dators, darba galds, kancelejas preces, pieeja printerim, faksa aparātam, telefonam, elektroniskajam pastam utt).
Sadarbību koordinēs Veselības inspekcijas Veselības veicināšanas un profilakses nodaļas veselības veicināšanas koordinētāja Gunta Andžāne.
Madonas novada pašvaldības domes deputāti nolēma slēgt sadarbības līgumu Madonas novada iedzīvotāju veselības veicināšanā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA