Latvijas mazpulku 80. gadadienas "Projektu foruma 2009" noslēgums Vidzemes novadā notika 3. oktobrī Valkā. Piedalījās Madonas novada mazpulki no Bērzaunes, Liezēres, Kusas pamatskolas, Madonas pilsētas 1., Ļaudonas vidusskolas, kā arī no Lubānas novada Lubānas vidusskolas.
Valcēnieši lielo novada pasākumu bija noorganizējuši ar mazpulcēnu Miķeļdienas tirgus placi, kopīgas instalācijas – mazpulku emblēmas (āboliņlapa) – veidošanu, bērnu un jauniešu centra folkloras ansambļa priekšnesumiem un Ziemeļvidzemes kameransambļa uzstāšanos.
Pats galvenais katram mazpulcēnam bija aizstāvēt vasaras darba projektu. Kā tas izdevās? To parāda rezultāti.
Projektā "Audzēsim kartupeļus savā zemē!" uz 3. kārtu valstī tika izvirzīta Kusas mazpulka dalībniece Diāna Lapsiņa. Uzslavas par labu darbu kartupeļu audzēšanā saņēma: Baiba Dauģe (Ļaudonas mazpulks), Reinis Lazdups (Bērzaunes mazpulks), Raimonda Liepiņa un Līga Apsēna (Kusas mazpulks), Diāna Stepāne (Madonas pilsētas 1. vidusskolas mazpulks).
Smagāko kartupeli (450 gramu) savā grupā bija izaudzējusi Sigita Reinika (Madonas pilsētas 1. vidusskolas mazpulks).
Paldies par veikto darbu mazpulcēnu vadītājiem: Marutai Gravānei, Ingunai Dūmai, Ļubai Apsēnai, Ilzei Kaļinovai un Anitai Stāmerei.
Autore: LĪGA GRĀVĪTE,
Madonas BJC metodiķe
AUTORES foto