Vairāki „Stara" lasītāji, Madonas iedzīvotāji, redakcijā ir interesējušies un sūdzējušies par lietus notekūdeni, kas sakarā ar ielas rekonstrukciju brīvi plūst pa „Mīlestības graviņas" taciņām no Valdemāra bulvāra.
– Vajag taču, lai visiem labi, bet skolēni, apkārtējo māju iedzīvotāji, kas iecienījuši ceļu mērot pa šīm taciņām, šobrīd spiesti staigāt pa dubļiem, jo ūdens no notekcaurulēm plūst tieši tām virsū. Tad jau mums visiem vajadzētu piešķirt gumijas zābakus, žēl skatīties, kā skolnieciņi pa turieni laipo, – savu sašutumu pauda madoniete. Viņa vēlējusies par problēmu informēt arī novada domes administrāciju, taču daudzo darbinieku starpā nav mācējusi saskatīt īsto, kas par to zinātu ko atbildēt.
Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs atklāja, ka tas nav būvniecības firmas brāķis, bet gan projektā iekļauts risinājums: – Pagaidām, ielas rekonstrukcijas projekta realizācijas laikā, ir pieci notekcauruļu pievadi uz graviņu. Laika gaitā tiks izbūvētas iesūcināšanas akas tieši galā notekcaurulei. Tas ir mūsu risinājums saistībā ar ielas projektu. Paredzēts, ka tiks taisīti celiņi gravā un labiekārtota tās teritorija, tāpēc noteikti tiks paredzēta lietus ūdens aizvadīšana pa kanalizācijas caurulēm zem zemes. Tā kā vēl notiek būvdarbi, kas beigsies tikai nākamgad, neērtības nedaudz jāpiecieš. No ielas ūdens nost ir jādabū, citur to novadīt vai nu nav iespējams, vai arī tas izmaksātu ļoti dārgi, tāpēc, projektējot ielu rekonstrukciju, nonācām pie šāda risinājuma. Domāju, ka papildus šai tēmai varēs pievērsties tad, kad būsim tikuši galā ar ielu rekonstrukciju un sāksim labiekārtot graviņas teritoriju. Nākotnē ūdens pāri ieraktajai ūdens savākšanas akai nedaudz plūdīs tikai pie stipriem nokrišņiem. Patlaban ūdens vairāk koncentrējas vienuviet, bet tajā gadījumā – tas sasūksies zālē un zemē. Turklāt uzskatu, ka arī šobrīd notekūdens daudzums šajā vietā nav palielinājies, kāds tas bijis iepriekš, pēc visām lietavām, tāds tas, dabiski, ir arī tagad. Atšķirība ir tajā, ka piecās vietās ūdens koncentrēti plūst pa caurulēm, tāpēc varbūt izskatās, ka kaut kas noticis, gravā tek ūdens. Arī iepriekš gravā ūdens plūda dabiski, taču tagad priekšā ir pieliktas ietvju bordas. Turklāt pēdējās nedēļas laikā ir stipri lijis.
Naudas jautājums
Attīstības nodaļas vadītājs norādīja, ka bijis iespējams caurules aizvilkt līdz pašam dīķim, lai lietus ūdens ieplūst tur, taču šāds risinājums prasa naudu, kuras nav. Nauris Volkovs turpināja: – Cilvēkiem jāsaprot, kādas ir šābrīža iespējas. Tas, protams, ir labi, ka cilvēki ir prasīgi, pievērš apkārt notiekošajam vērību, bet vēl pozitīvāk būtu, ja viņi jautājumus uzdotu un par problēmām runātu ar mums. Visu, kas saistās ar būvniecību, var noskaidrot attīstības nodaļā (Nauris Volkovs: t. 64860088, Elita Staune, Silvija Šīre: t. 64860089).
Domāju, ka šā laika neērtības pēc projekta pabeigšanas kompensēs sakoptā un skaistā iela. Pa Augu un Martas Riekstas ielu vienā pusē līdz pat apvedceļam vīsies veloceliņš, Valdemāra bulvārim būs moderni norobežojumi, līdzīgi kā uz apvedceļa, bruģējums – ielas komplekss būs ļoti kvalitatīvs un acij tīkams. Tas būs vēl skaistāks nekā apvedceļš. Šīs ielas aptuveno skatu var nojaust pēc līdzības ar Kalna ielu. Valdemāra bulvāra rekonstrukcijas projekts pilnībā tiks pabeigts pēc gada. Ielu rekonstrukcija tiek veikta par ES struktūrfondu finansējumu, tāpēc vēlējāmies līdzekļus novirzīt maksimāli vairāk ielu rekonstrukcijai.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto