Projekta „Starptautisku jauniešu nometņu organizēšana pierobežas reģionu jauniešiem" ietvaros šovasar Pleskavā (Krievija) notika otrā radošā nometne.
Radošo nometni „Talantu varavīksne", kurā piedalījās jaunieši no Madonas rajona un Pleskavas, organizēja Pleskavas bērnu un jauniešu centrs „Raduga". Nometne norisinājās no 20. līdz 29. jūnijam Pleskavas apgabala Puškina kalnos, atpūtas un atveseļošanās centrā „Puškinogore".
Nometnes dalībnieki dienas pavadīja radošās darbnīcās, kuras vadīja arī Madonas bērnu un jauniešu centra pedagogi Ināra Meikališa, Danute Vēze un Rima Smoļska. Līdzās darbnīcām dalībniekiem bija iespēja piedalīties plašā ekskursiju programmā: Svjatogorskas klosteris, Petrovska, Mihailovskas muzejs, Trigorska, Novgoroda un Pleskava. Vakara pasākumos bija gan sporta spēles, gan talantu konkursi, gan atpūtas vakari.
Vaicāta par iespaidiem, Madonas bērnu un jauniešu centra dalībniece Anete stāsta: – Visa šī nometne bija viens liels, foršs piedzīvojums. Varēja izbaudīt ļoti labi pārdomātu piedāvājumu, sākot jau ar cilvēkiem un beidzot ar guļvietām un ekskursijām. Organizatori vienīgi varēja vairāk laiku piepildīt starp pusdienām un vakariņām, jo, lai gan tika ieplānotas radošās darbnīcas (kurās mēs izgatavojām ko nebijušu un superīgu), tās ilga tikai stundu vai divas, atlikušais laiks bija brīvs. Patika vakara koncerti vai konkursi, īpaši – Baba Jaga. Viena no jaukākajām bija Līgo diena, kuru mēs svinējām pie upītes, lecot pāri ugunskuram, ēdot Jāņu sieru un pēc tam dažu cilvēku lokā sagaidot saullēktu. Ar daudziem dalībniekiem no sirds sadraudzējāmies.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.07.2007.
Autore: INESE ELSIŅA