No 31. jūlija līdz 5. augustam Madonā notiks jau desmitie Latviešu mūzikas svētki.
zikas popularizēšanas tradīciju, Madonā tiks ieskandinātas gan pārbaudītas un klasiskas mūzikas vērtības, gan piedāvātas vairākas tematiskas koncertprogrammas, tostarp „reabilitējot" nepelnīti aizmirstus pašmāju komponistu radītus mūzikas piemērus, kā arī „atklājot" gluži svaigus jauno skaņražu opusus.
Tikpat būtiska Madonas mūzikas svētku iezīme ir dažāda vecuma un pieredzes latviešu atskaņotājmākslinieku pulcināšana. Līdzās jau publikas atzinību guvušiem mūziķiem, piemēram, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoriem Jurim Švolkovskim un Ventim Zilbertam, kas ik gadu uz Latviešu mūzikas svētkiem atved kādu «hrestomātisku» un pārsteidzošu programmu, uz skatuves kāps arī «uzlecošās zvaigznes»: augstskolas un mūzikas vidusskolu studenti un absolventi, tostarp Dzintra Erliha, Ieva Kļaviņa, Baiba Berķe, Zīle Ūdre, Uģis Krišjānis, Jānis Semjonovs, Gidons Grīnbergs, Ainārs Rubiķis, klarnešu kvartets „Quattro Differente".
Desmitos Latviešu mūzikas svētkus 31. jūlijā plkst. 18 ieskandēs Latviešu mūzika videoierakstos (Madonas mūzikas skolas Saules zālē), 1. augustā plkst. 20 notiks Svētku atklāšanas koncerts , kurā ar programmu „ Jāzepam Mediņam – 130" uzstāsies Juris Švolkovskis un Ventis Zilberts (Mūzikas skolas Laimas zālē).
Autors: UĢIS KRIŠJĀNIS
svētku mākslinieciskais vadītājs