Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Viena no lielākajām

Redakcija

Autors • 01.10.2009.

Burtu lielums

Viedokli, kā vērtē vienotas bāriņtiesas izveidi Madonas novadā, uzsākot svarīgo darba posmu, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Madonas domes deputāti, sociālo jautājumu komitejas, kā paspārnē ir arī bāriņtiesa, priekšsēdētāju Vinetu Lamberti.

– Madonas novada bāriņtiesa ir viena no lielākajām bāriņtiesām novados. Galvenais uzstādījums, veidojot novada bāriņtiesu, bija, lai pakalpojums būtu maksimāli pieejams – gan tīri specifiskās lietas, ko bāriņtiesa risina atbilstoši likumdošanai, gan arī tas, ko tā veic saistībā ar notariālām darbībām, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Ir izstrādāts bāriņtiesas nolikums, apstiprinātas personālijas, vadība. Vēl gan līdz gada beigām ir jāizveido vienota lietvedība, līdz ar to bāriņtiesas locekļiem pagastos darbs ar dokumentiem samazināsies, priekšsēdētājs arī lietu skatīšanu, lēmumu noformēšanu un saraksti lielā mērā paņems uz sevi. Es ļoti ceru, ka, centralizējot šo administrējošo darba daļu, bāriņtiesas locekļiem vairāk laika paliks tieši darbam ar cilvēkiem – vai tās ir ģimenes vai audžuģimenes, vai bērni un jaunieši.

Katrā pagastā

– Jautājumu par novada bāriņtiesas izveidi vairākas reizes skatījām gan komitejā, gan domē, jo, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju un finanšu ierobežojumus, bija ļoti grūti izveidot sistēmu. Vairums deputātu iestājās par to, ka šis pakalpojums ir nepieciešams katrā pagasta pārvaldē, ne tikai Madonā vai uz vairākiem pagastiem vienā vietā. Vienojāmies, ka bāriņtiesas loceklis ir katrā pagastā. Mēs vadījāmies pēc principa, ka šis ir tas pakalpojums, kam jābūt pieejamam katrā pagastā arī no tā viedokļa, ka bāriņtiesas darbiniekam ir jābūt savam skatījumam, jo riska ģimeņu skaits diemžēl visā valstī turpina pieaugt un vislabāk situāciju var novērtēt vietējais cilvēks, nevis kaut kur kaimiņu pagastā vai Madonā. Jāņem vērā, ka bāriņtiesas pārstāvim bieži vien darbam nākas ziedot arī brīvdienas vai vakara stundas, – atzīst Vineta Lamberte. – Principā jau pagastos palika tie paši darbinieki. Vien dažās vietās ir pamainījušies. Bez tam, pārņemot lietas, labāk varēs izvērtēt situāciju, jo bija arī vietas, kur šis darbs bija pieklibojis, jo daudz no svara ir cilvēks, kas ar šiem jautājumiem nodarbojas ikdienā. Protams, gribētos, lai bāriņtiesai mazāk iznāk saskarties ar likumpārkāpumiem, ar bērnu tiesību aizsardzības neievērošanu, lai mazāk būtu šādu situāciju un, ja kaut kas tāds arī notiek, laicīgi pamanīt un novērst.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px