Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonā atklās izstādi „Logi”

Redakcija

Autors • 01.10.2009.

Madonā atklās izstādi „Logi”
Burtu lielums

Svētdien, 4. oktobrī, pulksten 14 Madonas muzeja izstāžu zālēs tiks atklāta izstāde „Logi".

Tajā būs skatāmas mākslinieces Aijas Ozoliņas gleznas un tekstilmākslinieces Ineses Jakobi tekstilijas.

Aiju Ozoliņu, kas vasaras pavada Kalsnavas pusē, daudzus gadus bijām iepazinuši kā lielisku meistari grafikas jomā. Nu jau gadus piecpadsmit viņa strādā ar izsmalcinātu krāsu glezniecību. Izstādē Madonas muzejā māksliniece sevi apliecinās ar brīviem, ekspresīviem gleznojumiem tašisma manierē. Tašisms (no franču tache – traips) kā gleznieciskā izteiksme radās 50. gados Francijā, kur veidojās kā koloristisko vērtību māksla.

Iepriekšējā personālizstādē, ko Madonas muzejā skatījām kopā ar mākslinieci Indru Sproģi, savu iekšējo pasauli Aija Ozoliņa atklāja uz neliela formāta apgleznotiem koka dēlīšiem, tāpat krāsu valodā uz audekla vai preskartona. Šie darbi bija veikti konstruktīvisma manierē, šobrīd Aijas Ozoliņas glezniecību varam salīdzināt ar abstrakto ekspresionismu. Muzeja izstāžu zālēs būs skatāmas smalkas abstrakcijas, ritmu un krāsu noskaņas. Interesanti, ka 2. septembrī māksliniece atklāja personālizstādi arī Rīgā, galerijā „Daugava".

– Tas ir kaut kas dziļi personisks, pat intīms – vēstules bez vārdiem, – raksturojot izstādi Rīgā, teica Aija Ozoliņa. – Tāpēc izstādei ir nosaukums „Sešos no rīta" – jauna diena nav īsti sākusies, bet viss iepriekšējais nav tikai vakardiena, tā ir dzīve.
Māksliniece Inese Jakobi, ko ikdienā sastopam Madonas muzeja darbos, jaunajā izstādē sevi apliecinās ar pēdējo divu gadu veikumu, ko Madonā neesam redzējuši.
– Tās būs aplikācijas, kas papildinātas ar šuvumiem, – darbu tehnisko pusi raksturo Inese Jakobi. – Tā kā bieži kontaktējamies, izstāde kopā ar Aiju Ozoliņu liekas dabiska. Tad, kad ir mērķis veidot izstādi, intensīvāk notiek strādāšana, un rezultāts neliek sevi gaidīt.

Uz jautājumu, kāda iecerēta izstādes atklāšana, Inese Jakobi stāsta: – Izstādi atklāsim kopā ar autorēm, un piedalīsies savdabīgs ansamblis „Vētras saites". Šo grupu dzirdējām Cesvaines astoņsimtgades svinībās, kolektīvā spēlē Latvīte Podiņa ar draugiem. Elektriskā kokle, ģitāra, perkusijas – pietiekami savdabīga skaņa un muzikālā izvēle. Man likās, ka šīs grupas spēle atbilst gan manu, gan Aijas Ozoliņas darbu saturam. Tas būs koncerts, ko aicināšu klausīties, gan sēžot uz krēsliem, gan neformālāk – uz spilveniem. Grupas izpildījumā sajūtama pašcieņas pilna brīvība. Tā kā mūsu izstāžu zāles ir unikālas ar kvalitatīvu akustiku, katrs varēs mūziku klausīties, kā to vēlas.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px