Aizvadītajā svētdienā TV3 šovā „Koru kari 2" patīkamu pārsteigumu klausītājiem un žūrijai sagādāja Madonas koris un dziedātāja Ieva Kerēvica, ko aptaujās daudzi prognozēja kā potenciāli izbalsojamus.
Pēc ne tik veiksmīgas uzstāšanās 13. septembrī mūsu koris, Ieva Kerēvica un diriģents Valdis Tomsons, izanalizējot nepilnības, strādāja līdz pagurumam, un rezultāts nelika vilties. Dziesma „Acis veras – aizveras" izskanēja spilgti un uzrunājoši – tā, ka skudriņas pārskrien.
– Bija veiksmīgi, un viss izskanēja labi, – laikrakstam telefonsarunā atzina diriģents Valdis Tomsons. – Tagad atkal darbs sākas no jauna, jo jāiestudē jauna dziesma. Kopā ar Ievu Kerēvicu domājam nākamo priekšnesumu, esam nākamajā skaņdarbā. Nedrīkst īsti teikt, ko izpildīsim, bet raidījuma virziens būs pasaules hiti, izņemot dziesmas latviešu un angļu valodā.
Ar Madonas kori diriģents Valdis Tomsons, Artūrs Grandāns un Ieva Kerēvica šoreiz darbosies Rīgā.
– Citādi nevar paspēt, jo laika ir maz, – neslēpa Valdis Tomsons. – Ja ceļā jāpavada 2,5 stundas tikai vienā virzienā, tiek zaudēts daudz laika.
Kā zināms, Madonas korī dzied studenti, kas ikdienā uzturas Rīgā, pārējie ir gatavi doties uz mēģinājumiem galvaspilsētā.
– Tas būs ļoti skaists gabals, daudziem zināma melodija nekādā valodā, – taujāts par priekšnesumu 4. oktobrī, noteica Valdis. – Centīsimies dziesmu uztaisīt dinamiski, lai nevienam nebūtu garlaicīgi, lai ir tikai tā, ka mutes paliek vaļā.
Par atmosfēru šova laikā diriģents stāstīja: – Sēdēju zālē un no uztraukuma domāju, ka sirds neizturēs – tā arī aiziešu. Darbs ieguldīts milzīgs, un laiks kopā pavadīts liels. Nezinu, kā jutās dziedātāji uz skatuves, bet es zālē – man bija „čau". Tagad, kad vairākas reizes esmu noskatījies video, varu to analizēt, bet uzreiz pēc priekšnesuma galva kūpēja. Īpaši brīdī, kad atbildi gaidīja divi kori: Rīgas un Madonas. Neviens neko nevarēja galvot, jo var nodziedāt ļoti labi un visiem var būt laba sajūta, tai paša laikā – priekšnesums var neuzrunāt televīzijas skatītājus, un balsošana vispār ir neprognozējama lieta. Šoreiz balsojums pierādīja, ka rīdzinieku ir daudz, viņi pārraidi skatās, bet par savējiem nebalso, viņiem liekas, ka gan jau kāds cits to izdarīs.
Uz jautājumu, vai Valdis par savējiem balsoja, diriģents atbildēja apstiprinoši: – Jā, balsoju, lai man sirdsapziņa ir tīra.
Pārrunājot izpildījuma rezonansi skatītāju vidū, viņš atzina: – Rezonanse no Madonas priekšnesuma šoreiz zālē bija vislielākā. Bija tā, ka cilvēki rāvās kājās. Madonas korim bija atbalsts arī plakātu veidā, tā ka viss arī šajā ziņā ir kārtībā. Ja neatslābstoši strādā un to lietu ņem nopietni, darbs nes atbalsis un gandarījumu.
Autore: INESE ELSIŅA