Jumurdas skola, sirmais ozols pils priekšā un Jumurdas ezers, klusi mirkšķinot zilo aci, savus absolventus, skolotājus, darbiniekus un viesus sagaidīja 26. septembrī.
Pa kļavu lapu klāto taku, saulītei aiz mākoņiem klusi lūkojoties, mēs katrs no savas puses kā rātni skolēni ziediem rokās nācām uz mūsu skolu, lai sastaptu sen neredzētos klasesbiedrus, kolēģus, skolasbiedrus… Atkalredzēšanās prieks mirdzēja acīs, sirdis priekā līksmoja, jo dažs klasesbiedrs nebija sastapts 45 gadus, cits, savukārt, satikts pēdējā sastapšanās reizē – 2000. gadā.
Sestdienas pēcpusdienā saulīte bija paslēpusies aiz mākoņiem, tomēr tas netraucēja 87 salidojuma dalībniekiem pulksten 15 pulcēties pils priekšā, reģistrēties, ar acīm meklēt starp klātesošajiem kādu pazīstamu seju. Skanēja priecīgi atkalredzēšanās saucieni, rokasspiedieni un apkampieni nebeidza rimties. Pulksten 15.45 visi pulcējāmies dalībnieku gājienam, lai, skanot maršam, nosoļotu goda apli savai skolai. Svinīga sasveicināšanās skolas priekšā, un skolas zvans visus aicināja uz "Sirmā ozola stāstiem" skolas zālē.
Kopīgi atcerējāmies skolas vēstures pirmsākumus Jumurdā, skolas priekus un ne tik priecīgos notikumus tās pastāvēšanas laikā Jumurdas pilī.
Nu jau 9 gadus Jumurdas pilī neskan bērnu smiekli un zvans uz stundu, skolēni no Jumurdas brauc zinības krāties uz Ērgļiem, Vestienu un Rīgu. Tomēr šajā sestdienā mums atkal bija sava mazā skola, mēs atkal bijām skolēni, kuri meklē savas klases, atceras kopējos nedarbus, priecājas par atkalredzēšanos, apmainās ar tālruņa numuriem. Vakara noslēgumā bija dejas, saviesīga pasēdēšana skolasbiedru lokā un cieša apņemšanās tikties vēl kādreiz. Un tas nozīmē, ka sirmā ozola stāsts vēl turpināsies…
Paldies jāsaka Ērgļu novada domei un Jumurdas pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu, skolotājām Terēzijai Kaimiņai, Zentai Zeltiņai, Vizbulītei Dreimanei, Sarmei Kantānei, Agitai Opincānei, Anitai Valainei par atvērtajām sirdīm, laipnību un atsaucību. Pūtēju orķestrim Pētera Leiboma vadībā par svinīguma un ritmiskuma radīšanu. Jumurdas vokālajam ansamblim Ievas Vilnītes vadībā par muzikālo noformējumu. Jumurdas pagasta pārvaldes darbiniekiem par centību un atsaucību telpu sakārtošanā un iesaistīšanos pasākuma organizēšanā. Mūsu jauniešiem Jānim Purviņam, Kristapam Cikuram, Edgaram Smeilim, Uģim Feodorovam un Madarai Salnītei par atsaucību.
Autore: INITA LAPSA,
Jumurdas skolas absolvente
un pasākuma organizatore
GUNAS VILNĪTES foto