Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kas notiks ar pamestajiem suņiem?

Redakcija

Autors • 01.10.2009.

Burtu lielums

Pirms kāda laika laikraksta "Stars" redakcijā tika saņemts tālruņa zvans no Mārcienas pagasta iedzīvotājas Tamāras Gučkovas, kas satraukta stāstīja par nelaimi, kādā nonākuši suņi.

– Jau kādu laiku Mārcienā ir slēgts veikals, bet tajā mitinās trīs suņi, ko saimnieks tur ir pametis. Viņi ir izbadējušies, slimi, pat kājās nespēj nostāvēt. Tuvojas aukstais un mitrais gada laiks, kā lai dzīvnieki šādos apstākļos izdzīvo? Visvairāk satrauc tas, ka saimnieks neizrāda nekādu interesi par šiem dzīvniekiem. Viņi ir pamesti nomiršanai. Diemžēl suņus es pie sevis paņemt nevaru, jo esmu pensionāre un nav tik lielas naudas, lai viņus uzturētu. Šobrīd, cik manos spēkos, eju tur un baroju viņus. Arī citi iedzīvotāji, kas nav vienaldzīgi, sunīšus baro, bet cik ilgi to spēsim, cik ilgi mēs viņus barosim? Pie atbildības būtu jāsauc to īpašnieks. Sāp sirds par šādu rīcību. Nu kā var pamest dzīvniekus nomiršanai? Varbūt labāk bija viņus kādam atdot, kaut vai uz patversmi aizvest, nevis pamest aukstumā, bez pārtikas un ūdens.

Esam gājuši uz dažādām iestādēm, kur stāstījām par apstākļiem, kādos pašlaik dzīvo suņi. Esmu zvanījusi pat veterinārārstam Kasparam Akmenim, kas šobrīd meklē saimnieku. Tāpat informēta ir arī policija. Bet diemžēl suņi vēl atrodas turpat, un saimnieks turpina dzīvot, par viņiem neuztraucoties. Šajā situācijā esam bezspēcīgi, neko nespējam darīt, lai dzīvnieciņiem palīdzētu. Jau pagājuši divi mēneši, bet viss stāv uz vietas.

Nesaprotu, kāpēc gan jāpieņem dzīvnieki, ja viņus pēc tam pamet un par tiem nerūpējas. Šādi cilvēki ir jāsauc pie atbildības un jāsoda! Ceru, ka šajā gadījumā tā arī notiks. Tā taču ir dzīvnieku spīdzināšana, – uzsver mārcēniete Tamāra Gučkova.
Sazinoties ar Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci, noskaidrojām, ka pagasta pārvalde ir lietas kursā un cenšas problēmu risināt.

Stāsta Ināra Mālniece: – Par šo starpgadījumu ar suņiem tika informēts Pārtikas un veterinārais dienests, kas 24. jūlijā ieradās un konstatēja pārkāpumu dzīvnieku turēšanas noteikumos. Savukārt 28. jūlijā tika sastādīts protokols un nosūtīts Madonas novada domei. Sadarbībā ar pašvaldības kārtībnieku tika sastādīts administratīvais protokols, ko iesniedza administratīvajai komisijai. Komisija piesprieda naudas sodu, kā arī mēneša laikā jāmainās situācijai: vai nu saimniekam suņi jāved sev līdzi, vai jāatrod cits risinājums. Pašvaldība nedrīkst patvaļīgi suņus kaut kur vest.
Suņi jau vairākus mēnešus atrodas pamestā veikala teritorijā, un par viņiem rūpējas vietējie mārcēnieši. Saimnieks par dzīvniekiem nav licies ne zinis. Šobrīd tiek sekots, vai saimnieks pilda protokolā noteikto soda mēru. Es gan izmaiņas nesaskatu, jo vēl vakar suņi bija pie veikala. Ja mēneša laikā nekas nemainīsies, suņu saimniekam tiks piemērots jauns sods.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px