Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kravas auto amoka skrējienā

Redakcija

Autors • 29.09.2009.

Kravas auto amoka skrējienā
Burtu lielums

Vakar ap pusdienlaiku Holivudas kino cienīgu ainu varēja skatīt vairāki madonieši, kad no Raiņa ielas un Valdemāra bulvāra krustojuma pa kalnu, neviena nevadīta, traucās smagā automašīna ar grants un būvgružu kravu, kas, pirms iznīcinoši ietriekties veikalā Raiņa ielā 10, paguva apskādēt divus vieglos auto.

Negadījums acumirklī piesaistīja plašu Madonas iedzīvotāju, jo īpaši skolēnu, interesi, un avārijas vietā jau dažu minūšu laikā sapulcējās prāvs pūlis, kas fotografēja neparasto ainu un pārrunāja nupat redzēto. Pēc vienu teiktā, šoferis, nespēdams nobremzēt, izlēcis no ejošas mašīnas, pēc citu – to apstādinājis, taču, izkāpjot no kabīnes, auto uzsācis savu gaitu jau bez šofera. Rezultātā smagais auto noripoja aptuveni 100 metru, viegli apskādējot automašīnu VW Golf un jau smagāk – VW Passat, ar iznīcinošu spēku ietriecās Raiņa ielas 10 ēkā, kur tobrīd lietotas sadzīves tehnikas veikalā atradās pārdevēja, kas, pēc aculiecinieku teiktā, tika cauri sveikā, ar nelielu šoku.

Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma „Staru" informēja, ka notikušās nelaimes cēlonis bija nepareizi nostiprinātā kravas automašīna.

– Kravas auto ar būvgružiem netika nostiprināts uz ceļa tā, kā to prasa noteikumi, un sāka slīdēt, bojājot divas vieglās automašīnas un ieskrienot veikalā. Negadījumā viegli cietusi ir viena sieviete, – sākotnējo informāciju neilgi pēc negadījuma sniedza Dace Jukāma.

Vieni no pirmajiem notikuma vietā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļas darbinieki (VUGD).

– Auto traucās ar ļoti lielu spēku. Šobrīd ir dažādas versijas par to, kas notika, taču mūsu uzdevums nav noskaidrot vainas apstākļus, mūsu prioritāte ir cilvēku drošība. Šajā gadījumā, ierodoties mūsu dienesta cilvēkiem, konstatējām, ka ne automašīnā, ne mājā cietušo nav. Pārbaudījām, vai nav bojāta elektroinstalācija, kā rezultātā varētu izcelties ugunsgrēks, atvienojām klemmes uz akumulatora un šobrīd turpinām dežurēt, jo ēkā joprojām deg krāsns, – savos secinājumos dalījās VUGD Madonas daļas inspektors Gvido Miķelsons.

Negadījuma vietai blakus esošā krodziņa „Šlāgeris" bārmene Ina brīdī, kad notika smagā auto sadursme ar vieglajām automašīnām un ēkas sienu, sēdēja pie loga un bija notikušā aculieciniece.

– Mašīnas ātrums bija liels. Es redzēju, kā smagais auto ietriecas vieglajās mašīnās. Bija skaļš troksnis, un lidoja šķembas. Kamēr skatījos, kas notiek ar vieglajām automašīnām, kravas auto jau bija ietriecies ēkas sienā. Viena auto īpašnieks uzreiz pielēca kājās un izskrēja ārā. Arī skolēni, kas bija krodziņā, pameta savas porcijas. Veikalā tobrīd atradās pārdevēja. Ja viņa būtu stāvējusi pie kases, auto būtu skāris arī viņu. Cik zinu, pēc notikušā viņa bija šokā, – pastāstīja „Šlāgera" bārmene.
Madonas slimnīcā informēja, ka veikala pārdevējai palīdzība tika sniegta uz vietas un viņu hospitalizēt nebija nepieciešams.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px