Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jāizmanto biodegviela

Redakcija

Autors • 24.09.2009.

Burtu lielums

Saskaņā ar likumdošanu kopš šā gada 1. jūlija ar pārejas periodu līdz 1. oktobrim Latvijas degvielas tirgotājiem jānodrošina, lai 95. markas benzīnam un dīzeļdegvielai tiktu pievienotas biopiedevas 5% apmērā. Tomēr auto nozares pārstāvju domas šajā jautājumā dalās – vieni uzskata, ka tas bojās automašīnas, savukārt otri to noliedz un uzsver, ka degviela būs videi daudz draudzīgāka. Plānots, ka dīzeļdegvielai metilesteri sāks piejaukt ar nākamā gada pavasari, taču Saeimas Enerģētikas apakškomisijas deputāti aicinājuši Ekonomikas ministriju izstrādāt izmaiņas attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, nosakot, ka 5% biodegvielas piejaukums ar 1. oktobri ir obligāts arī ziemas dīzeļdegvielai.

Drošas braukšanas skola

Satiksmes noteikumu pārkāpēji pirmo reizi satiekas Drošas braukšanas skolā. Kopš 1. jūnija, saņemot astoņus soda punktus, autovadītājiem ne tikai jādodas atkārtot teorijas zināšanas, bet arī jāpilnveido praktiskās iemaņas.

Braukšana pie sarkanās gaismas, vairākkārt pārsniegts ātrums, kaut vai astoņi sodi par nepiesprādzēšanos – lai arī kādi ir pārkāpumi, izņemot braukšanu reibumā, sakrāti astoņi soda punkti tagad nozīmē, ka nāksies atkārtot noteikumus un doties uz Drošas braukšanas skolu. Pie sakrātajiem naudas sodiem par pārkāpumiem uz ielas šī skola izmaksā vēl papildu deviņdesmit latu. Taču pēc braukšanas tiek dzēsti divi soda punkti, bet galvenais – autovadītāji ikdienas satiksmē atgriežas prasmīgāki un atbildīgāki.

Jaunie noteikumi attiecas uz visiem, kuri astoņus soda punktus saņēmuši pēc šā gada 1. jūnija. Drošas braukšanas skola jāapmeklē pusgada laikā. Ja to neizdara, tiek piešķirti vēl divi soda punkti, un tad jau var zaudēt autovadītāja tiesības.

Noregulē auto gaismas!

Diennakts gaišajam laikam kļūstot īsākam, katru gadu palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš gan autovadītāji, gan kājāmgājēji. Latvijas Automoto biedrība ik gadu pievērš tam uzmanību un aicina autovadītājus pārbaudīt un noregulēt automašīnu gaismas.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas informācija liecina, ka lielākais negadījumu skaits bijis tieši tumšajā diennakts laikā. Savukārt 14,6% autovadītāju pērn nav veiksmīgi izgājuši ikgadējo tehnisko apskati bojātu vai nenoregulētu autogaismu dēļ.

Daudzu gadu pieredze liecina, ka autovadītāji, tuvojoties rudenim un ziemai, ne vienmēr pievērš pietiekamu uzmanību gaismu stāvoklim. Autovadītājiem jāapzinās, cik svarīgs ir labi apgaismots ceļš, kā arī tas, lai auto labi redzētu citi satiksmes dalībnieki.

Informāciju sagatavoja
AGRIS VECKALNIŅŠ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px