"Maxima Latvija" arī šoruden rīko ķirbju čempionātu, kurā var piedalīties ikviens novadu ķirbju audzētājs, piesakot savu dižāko ķirbi konkursam.
Ķirbju čempionāts paredzēts no 23. septembra līdz 18. oktobrim, kad apkopos ķirbju audzētāju iesūtītos datus. Kā informē "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš, lai piedalītos konkursā, ķirbju īpašniekiem jānomēra sava ķirbja apkārtmērs gan horizontāli, gan vertikāli, iegūtie dati kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru jādara zināmi, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 (darbdienās no pulksten 8 līdz 17). Var rakstīt arī uz elektroniskā pasta adresi [email protected], ar norādi "Latvijas ķirbju čempionāts".
– "Maxima Latvija" jau ceturto gadu aicina visus ķirbju audzēšanas amatierus un profesionāļus pieteikt savus lolojumus, lai sacenstos par Latvijas lielākā un smagākā ķirbja titulu un saņemtu arī vērtīgas balvas, – saka Ivars Andiņš.
Pēc informācijas apkopošanas tiks izvēlēti desmit lielākie un smagākie ķirbji. Paredzēts, ka konkursa noslēgums būs 23. oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kad suminās Latvijas ķirbju čempionāta uzvarētāju.
Ivars Andiņš atgādina, ka pērn čempiona titulu ieguva Jānis Kalvāns no Rīgas rajona Piņķiem ar ķirbi, kura apkārtmērs bija 2 metri un 14 centimetru, bet svars – 61,05 kilogrami.
Autore: IVETA ŠMUGĀ