18. septembrī Rīgā notika Latvijas sporta konference, ko rīkoja Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Sporta skolu direktoru padome.
Latvijas sporta konferencē piedalījās arī Madonas BJSS direktors Voldemārs Šmugais un Madonas rajona pašvaldības administrācijas sporta darba organizators Māris Gailums.
Kādas vēsmas izskanēja sporta konferencē pēc izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes un LOK prezidenta Aldona Vrubļevska uzstāšanās?
– Pēc T. Koķes solījumiem, finansējums nākamā gada valsts budžetā sporta skolu pedagogu algām tiek prognozēts 3,22 miljonu latu apmērā. Taču budžets vēl nav pieņemts, tāpēc priecāties pāragri, – sacīja Madonas BJSS direktors Voldemārs Šmugais. Aldons Vrubļevskis uzsvēris, ka šajos grūtajos laikos pašvaldību pienākums ir līdzfinansēt sporta skolu un sporta bāzu darbību, glābjot sporta izglītības nozari no bedres un nesagraujot sistēmu.
Autors: I. SMILGA