Septembrī Ošupes pagasta Degumnieku tautas nama teju 80 pašdarbnieku atsākuši darboties.
Stāsta pagasta kultūras darba organizatore Ilze Melngaile: – Priecājos, ka visu paaudžu kolektīvi pēc neliela pārtraukuma atkal atgriezušies ierastajā ritmā.
Degumnieku tautas namā darbojas 6 pašdarbības kolektīvi: bērnu deju kolektīvs „Virpulītis", jauniešu deju kolektīvs, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Degumnieki", vokālais ansamblis „Harmonija", amatierteātris „Cits modelis" un dāmu deju grupa „Orhidejas".
Atskatoties uz aizvadīto sezonu, jāsaka paldies pašdarbniekiem un kolektīvu vadītājiem par brīvprātīgi ziedoto laiku un enerģiju. Pagājušās sezonas 11 mēnešu laikā dziedāts, dejots un izspēlēts teātris, cik jaudas. Sevi netaupīdami, mani pašdarbnieki priecējuši gan pagasta ļaudis, gan godam nesuši Ošupes pagasta vārdu, tālākos ciemos braukdami. Kā visām mājām, arī Degumnieku tautas namam ir savs starojums un aura, tāpēc arī cilvēki nāk paši un darbojas. Neviens nav stumdāms un bīdāms. Novēlu arī turpmāk spēt un varēt, izturēt un smaidīt! Un, protams, aicinām jaunus dalībniekus mūsu kuplajā pulciņā!
Vaicāta iezīmēt jaunās sezonas svarīgākos pasākumus, Ilze Melngaile atklāj, ka jau 19. septembrī saistībā ar Dzejas dienām Degumnieku tautas namā viesosies Sarkaņu teātris „Piņģerots" ar A. Aivieksta uzvedumu „Gaisma logā". Lai nezaudētu sparu darboties, paredzēts arī pašdarbnieku ģimeņu atpūtas vakars, būs arī Ražas svētku balle, bet pats svarīgākais pasākums, kam jau gatavojas pašdarbības kolektīvi, ir koncerts par godu Latvijas 91. gadadienai.
Autore: ILZE PURPĻEVIČA