Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Brauciens uz Eiroparlamentu Briselē

Redakcija

Autors • 08.09.2009.

Brauciens uz Eiroparlamentu Briselē
Burtu lielums

Pēc Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres uzaicinājuma Madonas novada pārstāves – Jolanta Koscinkeviča un Anita Aizstrauta – nesen viesojās Briselē.

Anita Aizstrauta "Latvijas Avīzes" rīkotajā, Hipotēku bankas un portāla "Delfi" atbalstītajā vēstuļu konkursā "Sieviete Latvijai 2009" ieguva nomināciju "Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā". Būdama triju bērnu māte, viesu nama "Šubrakkrasti" vadītāja, Anita daudz pūļu iegulda bērnu un jauniešu centra "Rīts" veidošanā, ir tā vadītāja. Viņas uzmanības lokā – jauniešu brīvā laika aizpildīšana, telpu labiekārtošana jauniešu nodarbinātībai. Jauniešiem tur ir tikšanās un pulcēšanās vieta, tiek pasniegtas deju stundas, iespējams spēlēt dažādas spēles, tai skaitā tenisu, pašiem gatavot ēst. Ir arī pieeja internetam.

Anita Aizstrauta: – Varu teikt, ka pēc Briseles apmeklējuma man ir izveidojies mazliet citādāks skatījums uz EP un ES. Noteikti ir radusies lielāka izpratne par lietām. Ja cilvēks pats nav iesaistīts EP ikdienas rutīnā, liekas, ka viss tur ir uz paplātes iedots, taču, paklausoties par EP un deputātu darbu, rodas labāka izpratne. Redzēju, ka EP Latvijas deputātiem ir grūti jāstrādā garas stundas un aizstāvēt Latvijas viedokli nebūt nav tik vienkārši. Visa atmosfēra un uzņemšana brauciena laikā, rūpes par grupas labklājību bija ļoti patīkamas. Jūtos par to patiesi pateicīga. Pašiem jau ne vienmēr rodas iespēja kaut kur aizbraukt, nauda tiek ieguldīta praktiskajām vajadzībām un pašu priekam tās nepaliek. Patīkami arī, ka kāds novērtē Latvijā padarīto darbu.

Jolanta Koscinkeviča dzīvo Aronas pagasta Lauterē, ir triju dēlu māte. Pēc izglītības – agronome. Par ES naudu mācījusies sociālās aprūpes, datorapmācības kursos. Patlaban grūtajos apstākļos pievēršas labdarībai, atceras vientuļos cilvēkus, daudzbērnu ģimenes, kam nepieciešama palīdzība.

Par braucienu uz Briseli Jolanta Koscinkeviča sacīja: – Dzīvojot un strādājot laukos, reti kur var aizbraukt. Briselē pavadīto dienu piedzīvojumi un izjūtas bija patiesi vienreizējas un nav vārdos aprakstāmas. Šķita, ka gribētos tur pavadīt vēl vairāk laika, tomēr pirmajai reizei iespaidu pietika. Ekskursijas pa EP un pilsētu bija ļoti labi noorganizētas. Varēja just, ka pasākums ir labi sagatavots, tādēļ varu vienīgi no visas sirds pateikties Vaideres kundzei un viņas palīdzēm savā un savas ģimenes vārdā.

Autors: ĢIRTS SALMGRIEZIS,
ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks

AUTORA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px