Latvijas riteņbraucēju 19. Vienības braucienā, kas 6. septembrī notika Siguldas apkārtnē, sporta klasē piedalījās arī komandas "Beitēni" velosportisti. 90 km braucienā savā vecuma grupā – M 35 – madonietis Donalds Vasīlis izcīnīja uzvaru, saņemot kausu. Kopumā sporta šosejas braucēju konkurencē Donalds finišēja devītais.
"Beitēnu" velomaratonistu grupā sporta klasē brauca Normunds Rubenis, Donalds Vasīlis, Leons Seškens, Harijs Nikolajevs.
Par "Beitēnu" dalībnieka panākumiem pastāstīja Normunds Rubenis: – Prieks par Donalda panākumiem. Donalds no visas grupas finišā iebrauca devītais, bet savā grupā – pirmais. Vidējais ātrums – ap 42 km/h.
Madonietis Donalds Vasīlis par saņemto kausu ir gandarīts. Viņš neslēpa: – Tāda doma – savā grupā uzvarēt – jau man bija. Konkurentus jau zinu, pirms starta ievēroju spēcīgākā riteņbraucēja numuru un piefiksēju. Riteņbraukšanā svarīgi ir turēties grupā un uzmīties kalnos. Tieši kalnos parādās funkcionālā trenētība, un esmu daudz trenējies arī skriešanā. Kritiskais posms bija no Raganas līdz Turaidai, kur sāka pūst sānu vējš. Grupā bija spēcīgi jaunieši, turējos līdzi. Kad pārbraucu pāri tiltam, ievēroju, kur mans konkurents ar 10. numuru. Beidzamajos kilometros, kad vairāk piekūst rokas, pleci, nevis kājas, iznāk noturēties pat ar garīgo spēku. Tomēr distance man nešķita grūta. Siguldā grūtākais bija izbraukt cauri pilsētai. Finišā apsteidzu savu konkurentu no Dobeles par 10 sekundēm. Esmu piedalījies vairākos Latvijas Vienības braucienos. Šis nav pirmais kauss. Divreiz savā vecuma grupā tika izcīnīta 1. vieta, trīs gadus – 2. vieta.
Vaicāts par Vienības brauciena iespaidiem, Normunds Rubenis sacīja: – Svētdiena bija lietaina, bet mēs jau esam pieraduši pie visādiem laika apstākļiem.
Sporta klasē masveidība tik liela nebija – ap 140 velosportistu. Šogad trasē Siguldas kalnā nācās braukt divas reizes. Sportisti zina, ko tas nozīmē, kādu fizisko sagatavotību prasa. Distancē visu laiku cīnījāmies ar Dobeles komandu, un šogad viņiem kausu neizdevās atņemt. Salijušiem un nogurušiem nebija tik viegli gaidīt rezultātu paziņošanu un apbalvošanu, kamēr finišēja visi tautas klases braucēji, kuru bija ļoti daudz. Bija arī kļūmes sacensību organizācijā. No mūsu komandas Leonam pēc distances nobraukšanas finišā nenostrādāja čips, un ir jānoskaidro, vai viņa rezultāts vispār ir ieskaitīts (labi, ka tā nenotika Donaldam).
Komanda "Beitēni" regulāri startē šosejas riteņbraukšanas sacensībās Igaunijas seriālā. – Latvijā šosejas velomaratoni notiek reti – kā Dziesmu svētki, bet Igaunijā šogad jau ir bijušas 20 sacensības, – stāstīja Normunds Rubenis. Arī Donalds Vasīlis regulāri piedalās velobraucienos Igaunijā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto