Praulienas pagastā jaunais mācību gads atnāca ar īstu svētku noskaņu. Bērni un viņu vecāki tika modināti ar uzmundrinošu mūziku.
Lapsa Kūmiņš bija apmaldījies, meklējot Meža skolu. Sadzirdējis mūziku, viņš atnāca jautāt ceļu. Labsirdīgais lapsēns sasveicinājās ar bērniem un vecākiem. Bērniem novēlēja veiksmīgu jauno mācību gadu, bet vecākiem un skolotājiem – izturību. Mazos bērniņus, kuri devās uz mazo skolu, samīļoja. Labsirdīgais lapsa Kūmiņš dalīja visiem vitamīnus, lai būtu spēks un izturība, un uz kļavu lapām novēlējumu:
Labrīt, mans austošais rīts!
Palīdzi man daudz redzēt,
Izjust un padarīt!
(A. Ķirškalne)
Arī visiem, visiem bērniem Latvijā lapsa Kūmiņš sūta šo vēlējumu!
Lapsas Kūmiņa tēlā iejutās PII "Pasaciņa" metodiķe Inese Kolneja.
Autore: SARMĪTE LAZDIŅA,
kultūras darba organizatore
AUTORES foto