Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Radušās nopietnas problēmas

Redakcija

Autors • 25.07.2007.

Radušās nopietnas problēmas
Burtu lielums

Madonas autoostā jau labu laiku redzamā vietā izlikts saraksts, ka SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusi ne no rīta, ne pēcpusdienā vairs nebrauc uz Balviem, madonieši šobrīd nevar nokļūt arī Alūksnē, bet uz Valmieru caur Smilteni autobuss kursē tikai pirmdienās un piektdienās. Pasažieru pārvadāšana pārtraukta arī dažos citos maršrutos. Sevišķu sašutumu mūsu lasītāji pauda sakarā ar to, ka no Madonas cauri Lubānai vairs nevar aizbraukt uz Balviem.

Jāsaka, ka SIA "Madonas ceļu būves SIA" nekad agrāk tā nav bijis. Kas tagad noticis? SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne skaidro, ka pats galvenais, kas traucē sekmīgi pārvadāt pasažierus, ir zaudējumi, kas rodas darbā. Pasažieru pārvad0āšanas kārtību nosaka "Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums", kas stājās spēkā šāgada 15. jūlijā. Likuma 10. pantā "Pasažieru pārvadājumu finansēšana" noteikts, ka saskaņā ar Eiropas Savienības regulu 1191/69 pasažieru pārvadāšanas uzņēmumu zaudējumi ir jākompensē pilnā apmērā. Jāatzīmē, ka Eiropas Savienības regula stājusies spēkā ar šāgada 1. maiju. Mūsu likumdevēji tomēr pamanījušies šo Eiropas Savienības regulu ignorēt, ierakstot "Pārejas noteikumos", ka līdz 2007. gada 31. decembrim pasažieru pārvadājumu zaudējumus kompensēs līdzšinējā kārtībā, t. i., piešķirot dotāciju nepilnā apmērā.

– Tagadējās dotācijas tikai daļēji sedz mūsu uzņēmuma zaudējumus. Maijā, piemēram, saņēmām 36 procentus no zaudējumu apjoma. Līdzīgi bijis arī iepriekšējos mēnešos. Cik ilgi varam strādāt ar zaudējumiem? Sekas ir nepatīkamas, nevaram ne paaugstināt strādājošo algas, ne nostiprināt remontu bāzi, pat rezerves daļu iegāde rada problēmas. Šobrīd mums trūkst 15 autobusu vadītāju, lai varētu normāli organizēt darbu. Nav ko slēpt, arī autobusu parks ir vecs, bet iegādāties jaunus autobusus līdzekļu trūkuma dēļ nav iespēju, – stāsta SIA „Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne.
Maršrutā Madona-Balvi caur Lubānu A. Sakne sola drīzumā atsākt pasažieru pārvadāšanu.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px