22. augustā "Smeceres sila" bāzē notika sporta biedrības "Savējie M" un "Mežmalas MTB" kausa izcīņa velokrosā. Uz sacensībām ieradās 42 sportisti (22 – sporta klasē un 20 – tautas klasē), kas vēlējās izmēģināt spēkus grūtajā 13 km aplī.
Siltais un saulainais laiks, kā arī fanu un skatītāju atbalsts ļāva uzrādīt augstus rezultātus.
Elites grupā, kur bija jāveic 3 apļi (39 km), ļoti sīvā cīņā tikai 2 sekundes šķīra Mārtiņu Sāru un Aigaru Zīmeli (abi no komandas "Mežmalas MTB"), 3. vietā – Rihards Zvaneris. Junioriem Jānis Raize ("Mežmalas MTB") neatstāja saviem konkurentiem nekādas cerības ar 3 minūšu intervālu. 2. vietā – Mārcis Sīmanis, 3. vietā – Krišs Knodze ("Mežmalas MTB"). Jauniešiem 1. vietā – Daniels Skrūzmanis ("Livelo/Balta"), 2. vietā – Ģirts Leontjevs ("Adrenalin Adventure Team"). Veterāniem 1. vietā – Pāvels Tarasovs ("Mežmalas MTB"), 2. – Oskars Gailišs ("NN Marss"), 3. – Juris Sniķis ("Mežmalas MTB"). Veterāniem virs 45 gadiem 1. vietā – Juris Kairišs no Balviem. Juniorēm uzvarēja Krista Kupča, kas par 4 minūtēm bija ātrāka par savu māsu Lauru (abas no "Mežmalas MTB"). Veterānēm 1. vietā – Zinaīda Rācenāja ("Lejasjozumi").
Tautas klasē jauniešiem pārliecinoši uzvarēja Indulis Bikše ("Mežmalas MTB"), 2. vietā – Nauris Raize, 3. – Jānis Sārs (abi no Kusas). Junioriem 1. vietu ieguva Imants Borovikovs ("Mežmalas MTB"). Vīriešu konkurencē 1. vietā – Mārcis Brakovskis, 2. vietā – Ivo Gruduls ("Mežmalas MTB"), 3. – Raitis Kalniņš. Veterāniem 1. vietā – Zintis Bikše, 2. – Sandris Kaparkalējs (abi no "Mežmalas MTB"), 3. – Alvis Mats. Veterāniem virs 45 gadiem 1. vietā – Vilnis Ķūrens ("Lejasjozumi"), 2. – Dainis Āboliņš, 3. – Viktors Korņikovs. Sacensībā jaunietēm 1. vietu ieguva Sintija Grigorjeva, sievietēm – Aija Vīgnere ("Satiķi"), veterānēm – Dace Saulīte ("Mežmalas MTB").
Nedaudz līdz pjedestālam sporta klasē pietrūka Edgaram Āboliņam, Jurim Galibeckim un Jānis Roģim, ierindojoties 4. vietā savā vecuma grupā (visi no "Mežmalas MTB").
Sakarā ar to, ka vienlaicīgi ar šīm sacensībām Latvijā notika vēl trīs kalnu divriteņu sacensības, dalībnieku nebija tik daudz, cik gribētos, bet, izvērtējot viņu atsauksmes, varam secināt, ka viss bija noorganizēts augstā līmenī. Cerēsim, ka nākamgad Madonā pulcēsies vairāk sportistu.
Paldies visiem, kas mūs atbalstīja un palīdzēja, it īpaši liels paldies Madonas novada pašvaldībai par kausiem un medaļām, laikrakstam "Stars" – par informatīvo atbalstu.
Sīkāku informāciju un rezultātus var redzēt mājas lapā www.xc.lv.
Uz tikšanos!
Autors: JURIS BOROVIKOVS
Foto no biedrības "Savējie M" arhīva