23. augustā visā Latvijā norisinājās vienotības skrējiens „Sirdspuksti Baltijai". Skrējiens tika veltīts pirms 20 gadiem notikušajām aktivitātēm, kad trīs Baltijas valstis – Igaunija, Latvija un Lietuva – vienojās kopīgā cilvēku sanākšanā, cilvēku veidotā „Baltijas ceļā", lai paustu pārliecību par savu valstu neatkarību. Tas bija lielākais visu trīs valstu kopības apliecinājums.
Šajā skrējienā vienojāmies, lai atcerētos „Baltijas ceļa" nozīmību un kārtējo reizi sajustu cilvēku savstarpējo attiecību svarīgumu, kā arī novērtētu ikviena valsts pilsoņa nozīmību kopēju darbu veikšanā.
Arī Ērgļu novada ļaudis atbalstīja vienotības skrējiena ideju un to veica savā novadā. Pulksten 19.30, kad skrējiena „Sirdspuksti Baltijai" stafeti Rīgā pārņēma Valsts prezidents Valdis Zatlers, lai noskrietu pēdējo kilometru un finišētu pie Brīvības pieminekļa, to savā novadā darīja arī Sausnējas, Jumurdas un Ērgļu pagasta ļaudis. Katrs pagasts skrējienu sāka no sava izvēlētā sākumpunkta un sastapās Ērgļu novada domes laukumā.
Jumurdā skrējēji kā starta punktu bija izvēlējušies Jumurdas pili. Lietus mākoņi netraucēja dalībniekiem veikt nepilnus 9 kilometrus līdz kopējam satikšanās punktam. Jumurdieši skrēja pēc stafetes noteikumiem. No rokas rokā tika nodota saulespuķe, kas simbolizēja prieka, draudzības un aktivitātes vienotību.
Skrējienu aktīvi organizēja Jānis Purviņš un Inita Lapsa. Sirsnīgs paldies aktīvajiem un drošajiem skrējējiem – Kristapam Cikuram, Emīlam Lapsam, Raivim Laurinovičam, Madarai Salnītei, Edgaram Smeilim, Klintai Zeifertei, Alvim Sarkanābolam, Oskaram Feodorovam, Nikam Grīnbergam, Aivaram Možanskim, Uvim Sarkanābolam, Initai Lapsai, Jānim Purviņam, Andrai Salnītei. Prieks par Jumurdas jauniešu atsaucību un vēlmi būt notikumu centrā. Arī aktivitāte ir vienotības un pašapziņas pierādījums. Lai mūsu darbiem gaiša slava!
Autore: AGITA OPINCĀNE,
Jumurdas pagasta
pārvaldes vadītāja
INITAS LAPSAS foto